به گزارش ترجمان صبح، مجبد خدابخش در اولین جلسه شواری معادن استان اظهار کرد: استان  آذربایجان‌شرقی از لحاظ منابع معدنی یکی از استان های غنی کشور است و با مدیریت صحیح میتوان هسته های تولیدی استان را بیش از پیش فعال کرد.

خدابخش با اشاه به پتانسیل صنایع معدنی استان گفت: برای هر چه بهتر شدن وضعیت منابع در استان نیازمند برگزاری جلسات ماهانه با شواری معادن استان به منظور افزایش بهره وری هستیم.

وی افزود: چالش ها و مشکلات در حوزه صنایع معدنی استان را با مدیریت برنامه ریزی شده و برگزاری جلسات با سرمایه گذران میتوان به بهترین شکل حل و فصل کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره بر لزوم استفاده از تکنولوژی بروز در صنایع معدنی ابراز کرد: ایران باید همانند کشور های خارجی نظارتی عالی بر استخراج از معادن داشته باشد.

وی ادامه داد : با اینکه سال های بسیاری از استخراج زغال سنگ میگذرد امام برخی کشور های اروپایی با مدیریت صحیح و استفاده از تکنولوژی های بروز در حال انجام این امر بدون هیچگونه آلودگی زیست محیطی هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای پایداری معادن باید از تکنولوژی های جدید و بروز استفاده کرد و به خواسته های بهره برداران و سرمایه گذاران توجه ویژه شود.