به گزارش ترجمان صبح به نقل از مهر، رضا جعفر زاده با اشاره به وضعیت جوی و لغو یا تأخیر برخی از پروازها به عراق گفت: در دو روز گذشته وضعیت بد جوی و دید کم فرودگاه بغداد و نجف، وضعیت پروازهای ما را در نوسان قرارداد و برخی از پروازها کنسل و بعضی پروازها هم با تأخیر انجام شد و تعدادی از پروازها نیز مجبور شدند برگردند.

وی ادامه داد: با این حال پروازها به این دو فرودگاه دارد انجام می‌شود.

جعفر زاده در خصوص اقدامات سازمان هواپیمایی کشور برای ایام اربعین اظهار داشت: علیرغم ظرفیت محدودی که داشتیم دو اقدام بزرگ انجام شد، یکی اینکه نرخ این مسیر علی‌رغم اینکه نرخ بلیت‌های خارجی رقابتی است اما شرکت‌های هواپیمایی توافق کردند تا از این نرخ بالاتر بلیت‌ها را عرضه نکنند و مکانیسم‌های تخلفات در این رابطه هم دیده‌شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: از طرفی علی‌رغم محدودیت ظرفیت‌هایی که داشتیم ما علاوه بر پروازهای برنامه‌ای در این مسیر، مجوز پروازهای فوق‌العاده هم صادر شد و اگر وضعیت جوی اجازه بدهد و نوسانات ناپایداری خودش را نداشته باشد، پروازها به‌خوبی انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه برای سازمان هواپیمایی کشوری ایمنی و سلامت پروازها در اولویت است و نه تعداد پروازها، تصریح کرد: مهم این است که پرواز ایمن انجام بشود. همه عوامل فرودگاهی، امنیتی و انتظامی سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان ابزار حاکمیت دولت در بخش امنیت هوایی تمام تلاششان را می‌کنند تا رضایت مسافرین را به دست بیاورند.
جعفر زاده در رابطه با امکان مجدد پرواز برای افرادی که پروازشان در دو روز گذشته کنسل شده، خبر داد و گفت: شرکت‌های هواپیمایی تلاش کردند تا با پروازهای فوق‌العاده بتوانند تعهداتی که قبلاً داشتند را جبران کنند.