به گزارش ترجمان صبح به نقل از مهر،صمد علی‌اکبر زاده اهری شامگاه سه شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهر با اشاره به اینکه برپایی غرفه ویژه مطبوعات و پایگاه‌های خبری اهر در نهمین نمایشگاه مطبوعات آذربایجان شرقی افتخار برای شهرستان بود، اظهار کرد: اصحاب رسانه جزو اقشاری هستند که برای اعتلای نام و آوازه شهرستان اهر دلسوزی می‌کنند و حضور و برپایی غرفه برای اهر افتخارآفرینی کردند.

وی خطاب به رسانه‌ها، گفت: انتظاری که از رسانه‌ها داریم این است که واقعیت‌ها را منعکس کنند و در عین حال نقاط ضعف و قوت مسئولین را گوش زد کنند و ما نیز از انتقادهای سازنده استقبال می‌کنیم.

بیماری سرپرست شهرداری اهر

رئیس شورای اسلامی شهر اهر بابیان اینکه تمامی تلاشمان را برای آرامش و رفاه شهروندان اهری به کار گرفته‌ایم، افزود: هر جایی که اعضای شورا به کمک مسئولین ارشد شهرستانی و دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی نیاز داشتند به کمک ما آمده‌اند و در راستای خدمت به شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند.

علی‌اکبر زاده اضافه کرد: از زمانی که سرپرست شهرداری اهر بیمار شده اگر خللی هم در امور شهرداری به‌پیش آمده با تدابیر اعضای شورای شهر اهر و پرسنل شهرداری تمامی امور بدون وقفه‌ای انجام‌گرفته و حال جسمانی سرپرست شهرداری رو به بهبودی است.

وی مجدداً از رسانه‌ها خواست تا اعضای شورای شهر اهر را تنها نگذاشته و مشکلات و معضلات شهری را منعکس کنند، گفت: امیدواریم کم و کاستی که در شهر وجود دارد رفع کنیم و هدف ما جزء خدمت‌رسانی به شهروندان نداریم.

تراکم بیش‌ازحد نیروی انسانی در شهرداری اهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر اهر نیز با گلایه از این‌که اعضای شورا از غرفه مطبوعات و پایگاه‌های خبری شهرستان اهر در تبریز بازدید کردند ولی از بنده دعوتی برای حضور در این نمایشگاه از سوی همکارانم نشد، اظهار کرد: آن‌طور که از طریق رسانه‌ها می‌دیدیم و بازتاب خوبی که داشت برای ما خوشحال‌کننده بود و امیدواریم غرفه رسانه‌های اهر از سال آینده پرشورتر باشد تا نام اهر همانند ستاره یا درخشان بدرخشد.

راضیه عباسی معروفان ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تراکم بیش‌ازحد نیروی انسانی در شهرداری اهر حاصل مدیریت ضعیف و ترس از استیضاح بوده است، گفت: اگر مدیریت قوی بود و شهردار برای اینکه صندلی ریاست را از دست ندهد تن به اقدامات غیرقانونی نمی‌داد قطعاً وضعیت فعلی شهرداری به وجود نمی‌آمد.

وی ادامه داد: متأسفانه شورای پنجم اکنون قربانی پدیده‌های شوم و غیرقانونی دوره‌های قبل شده است در حالی که هزینه‌های اضافی که شهرداری اهر پرداخت می‌کند می‌توانستند برای زیباسازی و عمران شهری هزینه کنند.

در ادامه این جلسه ابوالفضل بابایی دایلاری، اصغر فتح زاده، میر جلال‌الدین موسوی و بهبود سعادتی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران غرفه ویژه مطبوعات و پایگاه‌های خبری اهر، رسانه‌ها را چشم و گوش مردم عنوان کردند.

حاشیه های جلسه شورای شهر اهر

نکته جالب‌توجه این بود که رفتار برخی از اعضای شورای شهر اهر چنین نشان می‌داد که از حضور خبرنگاران رسانه‌های محلی کمی واهمه داشتند که این نارضایتی از حضور خبرنگاران از رفتار آن‌ها به‌وضوح دیده می‌شد، ولی در عین حال همین اعضا مدعی بودند که از حضور رسانه‌ها خوشحال‌اند.

جلسه‌ای که امروز تشکیل شد حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت و اعضای شورا برای تعیین زمان جلسات به بحث پرداختند که متأسفانه برخی از اعضا نیز وقت تعیین کردند، این در حالی است که اگر اعضای شورا فرصتی برای حضور در جلسات و رسیدگی به نامه‌های مردم ندارند با چه هدف به عضویت شورا درآمده‌اند؟

در این جلسه رئیس شورای شهر اهر با انتقاد از عدم حضور اعضای شورا در جلسات فوق‌العاده، گفت: آقایان چرا در جلسات فوق‌العاده حضور نمی‌یابید چرا غیبت می‌کنید؟ اگر قرار بر این باشد که در جلسات غیبت‌کنیم پس چه کسی به امورات و نامه‌های مردم رسیدگی کند؟