به گزارش ترجمان صبح، سرهنگ جواد ناموران در تشریح هدف طرح زمستانی پلیس، گفت: این طرح با هدف تسهیل در عبور و مرور و ایمنی وسایل نقلیه در کلیه معابر درون و برون شهری در زمان تغییرات وضعیت جوی و بارشها و مدیریت حوادث احتمالی ترافیکی با همکاری و هماهنگی سازمان های امدادی و راهداری به عنوان مکمل اقدامات پلیس راه در ایام زمستان انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه که زمان اجرای طرح از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند سالجاری خواهد بود، گفت: سازمان امداد نجات و هلال احمر با ۲۷ تیم، اورژانس ۱۰۲ تیم، سازمان راهداری ۲۲ تیم در حال آماده باش کامل در گردنه‌ها ۱۳ واحد می باشند.

به گفته رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی، استقرار شبانه روزی در ۸ گردنه برف گیر در ایام زمستان (شیبلی، پیام، صایین، گویجه‌بیل، نصیرآباد و نظر‌کهریز) انجام می گیرد.

سرهنگ ناموران، از دیگر تمهیدات این طرح به اجرای محدودیت‌های ترافیکی و ممنوعیت های تردد باتوجه به شرایط و مقتضیات امر اشاره کرد و افزود: اجرای طرح‌های مختلف برخورد با تخلفات باتوجه به شرایط و ترافیک محورهای مواصلاتی، نظارت بر اعزام کاروانهای راهیان نور در سراسر استان و استفاده حداکثری از توان پرسنلی خودرویی و تجهیزات پلیس راه برای محورهای مواصلاتی استان به ویژه در مناطق کوهستانی و سردسیر نیز از جمله برنامه های زیر نظر این طرح می باشند.

رئیس پلیس راه استان خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی از طریق صدا سیمای مرکز استان اذربایجان شرقی انجام خواهد شد.