به گزارش ترجمان صبح ، حجت الاسلام محمد علی آل هاشم افزود: از آغاز اسلام پرستاری یک حرفه مقدس بوده و  تاریخ اسلام از پرستارانی چون ام‌سلمه، ربیع، حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) نام می برد که با حفظ حریم عفاف و نجابت به بیمارداری و معالجه مجروحان می‌پرداختند.

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه حضرت زینب(س) آموزگار ایثار و فداکاری است، گفت: ایشان بزرگواری بود که در حیات خود از پنج امام بزرگوار از جمله علی(ع) به هنگام ضربت خوردن، امام حسن(ع) به هنگام مسمومیت، امام حسین(ع) در لحظات تنهایی و غربت، امام سجاد(ع) در رویارویی با تب جانسوز و امام محمدباقر(ع) به همراه کودکان در صحرای کربلا پرستاری کرده است.

وی خاطر نشان کرد : پرستاری حرفه‌ای مقدس و ارزشمند است به طوریکه رسول گرامی اسلام پرستار را در قیامت همنشین ابراهیم خلیل‌الله می‌داند و می‌فرمایند هر فرد یک شبانه‌روز از بیماری پرستاری کند, با ابراهیم خلیل‌الله محشور خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه پرستاران برای آخرت خود توشه ای می گیرند ،گفت:  پرستارانی که  شبانه‌روز در پی برطرف‌کردن گرفتاری بیماران هستند به چه پاداشی می‌رسند و چه جایگاه ارزشمندی نزد خداوند دارد.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ انقلاب شکوهمند نیز شاهد جانفشامی پرستاران رشیدی است که وظیفه امدادرسانی در مقاطع حساس گوناگون را داشته‌اند.

امام جمعه تبریز افزود: بنده از نزدیک در مناطق عملیاتی و بیمارستان‌های صحرایی هشت سال دفاع مقدس شاهد پرستارانی بوده‌ام که تا پای جان ایستادند و به درجه رفیع شهادت و جانبازی رسیده‌اند.

وی خاطر نشان کرد : پرستاران باید توجه داشته باشند شغل حساس و پرمخاطره‌ای را انتخاب کرده‌اند و خسارات احتمالی این شغل گاهی ممکن است غیرقابل جبران باشد چراکه با جان مردم سر و کار دارد.

آل هاشم خاطرنشان کرد: خوش‌خلقی و خلق نیک نقش تعیین‌کننده دارد زیرا در فرهنگ اسلامی خوش‌خلقی باعث کمال انسان و بخشش گناهان است که موجب خوشحالی پروردگار می‌شود.