به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، خسرو آقاپور، اظهار داشت: با توجه به اینکه بیمارستان امام رضا (ع) تبریز، مرکز جنرال و ترومای شمال‌غرب است از این رو علاوه بر استان آذربایجان‌شرقی ارجاع مریض‌های بدحال و مصدومان سوانح رانندگی و ترافیکی از  استان‌های آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان و کردستان به این مرکز صورت گرفته و سبب افزایش مراجعه بیماران با این مرکز می‌شود.

وی در خصوص تعداد مصدومان مراجعه‌کننده به این مرکز گفت: در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری یک‌هزار و ۸۷۷ مورد پذیرش و بستری مصدومان حوادث ترافیکی داشته‌ایم که به‌طور متوسط روزانه ۶ مورد مصدوم حادثه ترافیکی و رانندگی در این بیمارستان پذیرش و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرد.

مدیر روابط عمومی مرکز آموزشی و درمانی امام رضا(ع) تبریز، ادامه داد: عمدتاً مصدومان حوادث رانندگی در بخش ترومای این مرکز تحت مراقبت قرار می‌گیرند و جراحی‌های اورتوپدی، عمومی، توراکس و جراحی مغز و عروق از عمده اعمال جراحی هستند که بر روی مصدومان سوانح رانندگی در این مرکز انجام یافته است.

آقاپور در خصوص چگونگی رایگان بودن هزینه‌های درمانی مصدومان سوانح رانندگی افزود: هزینه‌های درمانی مصدومان در صورتی رایگان محسوب می‌شود که مصدومان یا از طریق اورژانس ۱۱۵ به این مرکز انتقال داده شوند و یا گزارش کد‌دار پلیس ۱۱۰ و یا ارائه کروکی پلیس راهنمایی و رانندگی را داشته باشند.

وی اضافه کرد: اگر چنانچه به هر دلیلی مصدومان نتوانند در طول دوره درمان مدارک فوق را به بیمارستان ارائه کنند تا ۲ ماه امکان ارائه وجود داشته و بعد از گذشت مدت زمان مقرر به صورت بیمه‌ای و سهم بیمار از آنها اخذ می‌شود.

آقاپور افزود: از هموطنان می‌خواهیم در مواقع اضطراری و کریتیکال خونسردی خود را حفظ کرده و با همکاری با کادر درمانی برای مراقبت و گذراندن طول دوره درمان بیماران تا بهبودی کامل  ما را یاری کنند.