به گزارش ترجمان صبح به نقل از مهر، غلامحسین مسعودی ریحان ظهر امروز شنبه در جلسه شورای استان آذربایجان شرقی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: بر خود وظیفه می دانیم برای ادامه این راه، هر کاری که از دست مان بر آید را انجام دهیم و به آن افق تعریف شده برسیم.

وی ضمن گرامیداشت روز پرستار و تسلیت ایام فاطمیه و تشکر از اعضای شورای اسلامی استان با تکیه بر انتخاب رؤسای کمیسیون ها و ابلاغ نتایج این انتخابات به شورای شهرستان ها، ادامه داد: با برگزاری این جلسه، اولین روز شروع به کار کیمسیون های تخصصی شورای استان را رقم می زنیم تا بعد از این تعرفه ها و لایحه ها را به کمیسیون ها ارجاع دهیم و بررسی های لازم در آن ها انجام شود.

رئیس شورای اسلامی استان با تأکید بر ضرورت تدوین آیین نامه داخلی این شورا و اظهار بر اینکه هیچ تشکل و بخشی بدون داشتن آیین نامه داخلی قادر به انجام فعالیت نیست، ادامه داد: شورای استان آیین نامه داخلی دارد و در صورت موافقت اعضای این شورا بند بند این آیین نامه قرائت و بررسی شود و با رأی اعضا به تصویب برسد، در غیر این صورت، مجدداً آیین نامه داخلی این شورا تدوین شود.

راه اندازی بانک ایده در سایت شورای اسلامی استان

وی در ادامه از راه اندازی بانک ایده در سایت شورای اسلامی استان خبر داد و با تکیه بر ثروت های دانش محور، تولید ثروت از طریق شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های موجود گفت: برای اولین بار بانک ایده در سایت این شورا طراحی و راه اندازی شده، و در همین جلسه رونمایی خواهد شد تا بعد از این ایده های بار گذاری شده در سایت این شورا عملیاتی شوند تا به عنوان طرح های سرمایه گذاری از آن ها استفاده کنیم و برای اولین بار از این فکرها و ایده های عملیاتی در راستای تولید ثروت استفاده کنیم.

مسعودی ریحان با تکیه بر نظریه آشوب و اظهار بر اینکه بر اساس این نظریه اگر پروانه ای در پکن پر بزند، در نیویورک طوفان ایجاد می شود، ادامه داد: این نظریه بیانگر قدرت یک ایده و فکر و تأثیر گذاری آن در ایجاد تغییر و تحول اساسی در دنیا دانست و گفت: یک ایده کارساز و عملیاتی می تواند تحولی بس عظیم در دنیا ایجاد نماید و این تحول میّسر نمی شود، جز با وجود نخبگان و افراد دارای ایده و فکر.

وی در همین راستا با تکیه بر بازدید خود از شهرک مبل و خودرو و اظهار تأسف از نبود زیر ساخت های لازم در این شهرک، ابراز داشت: زیر ساخت های شهرک ایجاد نشده است و جای تأسف دارد که این شهرک با داشتن چهار هزار کارگاه تولیدی و صنعتی، هنوز برق ندارد و برق کارخانه های فعال در آن با ژنراتور تأمین می شود.

لزوم توجه به محیط زیست در ایجاد صنایع پایین دستی

رئیس شورای اسلامی استان در بخش پایانی این جلسه پس از تبیین نکته نظرهای اعضای شورا و صحبت های رضا رحمانی؛ قائم مقام و معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم توجه به محیط زیست در ایجاد صنایع پایین دستی و بیان اینکه صنایع پایین دستی یک فرصت است، متذکر شد: همچنان که امروز خشکی دریاچه ارومیه یک تهدید برای ماست، اگر منابع ملی و محیط زیست خود را تخریب کنیم، فردا کوه ها و معادن نیز، ما را تهدید خواهند کرد.

وی با انتقاد از تصمیم بر خروج کنسانتره مس سونگون به خارج از آذربایجان‌شرقی گفت: خروج کنسانتره مس به خارج از استان یک تهدید خواهد بود و باید بر اثرهای آن فکر کنیم.