به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، حجت الاسلام عیسی رنجبر در جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خانواده دانشگاه بناب افزود: امروز در غرب یکی از بحران‌های بزرگ سست بودن و اغلب نبود بنیان‌ خانواده است که این سستی باعث بروز ناهنجاری‌های بزرگی در جامعه غربی شده است.

وی به سیره حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت و گفت: متاسفانه امروزه در جامعه به سیره ی حضرت فاطمه ( س) کم پرداخته می شود.

حجت الاسلام رنجبر گفت: متاسفانه در دهه ی اخیر در جامعه ایرانی نیز در اثر الگو برداری از جامعه غربی و با  هجمه ی فرهنگی غرب، از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی بنیان خانواده ی ایرانی در برخی موارد سست شده و آمار طلاق بالا رفته است.

وی اظهار کرد: غربی ها دریافته اند که با حمله  نظامی نمی‌توانند با ایران مقابله کنند، بلکه با سست کردن بنیان خانواده و سست کردن جایگاه مادر و شغل مقدس فرزندپروری در جامعه ی ایرانی می توانند مانع از پرورزش فرزندانی دلیر بریا دفاع از ایران مرز و بوم شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در ادامه ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) گفت: “پیامبر عزیز خدا می فرمایند

 « کلما ازداد العبد ایمانا ازداد حبا للنسآء » هر چه ایمان بنده زیاد شود، محبت وی به خانواده زیاد می شود؛ یعنی شخصی که ادعا می کند ایمانش کامل است، نماز شب می خواند  و در کنار واجبات به مستحبات هم می پردازد، این شخص اگر به همسر یا خانواده اش محبت کمی داشته باشد بداند که ایمانش تقویت نشده است.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه ی زهرا (س) فرزندانی تربیت کردند همچون سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و مادران عزیز در تربیت فرزند باید حضرت صدیقه ی کبری را اسوه ی خود قرار دهند.

حجت الاسلام رنجبر در پایان خطاب به اساتید و کارکنان دانشگاه گفت: “اساتید و کارکنان دانشگاه در کنار کار سنگین علمی باید خانواده خود را  نیز دریابید، محبت به خانواده نباید  فراموش شود.