به گزارش ترجمان صبح، رسول موسایی با اعلام این خبر افزود: شهروندان تبریزی جهت برخورداری از بخشودگی تا پایان سال ۹۶  از کاهش ۲۰ درصدی مبنای محاسبه عوارض بهره مند خواهند شد.

وی افزود: به منظور ایجاد رغبت و انگیزه برای اخذ پروانه ساختمانی در جهت نوسازی و بهسازی شهری و همچنین در راستای اعمال سیاست های تشویقی شهرداری برای وصول مطالبات و عوارض قانونی خود، علاوه بر کاهش ۲۰ درصدی مبنای محاسبه عوارض که برای سه ماهه چهارم سال در نظر گرفته شده بود ۱۰ درصد نیز به میمنت ایام ا… دهه فجر از ۱۲ بهمن ماه لغایت ۲۹ بهمن ماه سال جاری اعمال شد.

موسایی با اشاره به اینکه سال ۹۶ آخرین فرصت بهره‌مندی از تخفیف عوارض است یادآورشد: کاهش ۲۰ درصدی مبنای محاسبه عوارض تنها محدود به سال ۹۶ است، چرا که بر اساس مصوبه شواری اسلامی شهر، در لایحه تعرفه عوارض محلی بودجه سال ۹۷ تخفیف لحاظ نشد و در نتیجه سال آینده فرصت بخشودگی عوارض نخواهد بود.

قائم مقام شهردار تبریز همچنین از بخشودگی کلیه جرایم عوارض خودرو در تبریز تا پایان سال ۱۳۹۶ خبرداد.

موسایی اظهارکرد: در صورت پرداخت نقدی عوارض خودرو، کلیه جرایم دیرکرد عوارض خودرو در تبریز می شود.

وی گفت: بخشودگی جرایم عوارض خودرو تبریز بر اساس اختیارات شهردار تبریز صورت گرفته است.

قائم مقام شهردار تبریز با اشاره به شرایط پرداخت عوارض خودرو متذکرشد: شهروندان می توانند تا ۲۹ اسفند ماه با حضور در تمامی دفاتر پیشخوان، بازار روز تبریز، ساختمان شماره ۲ شهرداری، و مراکز شماره ۱، ۴ و ۵ معاینه فنی خودرو نسبت به پرداخت عوارض خودرو اقدام کنند.