به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در سومین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و اهالی صنایع استان را مایه برکت استان عنوان کرد و گفت: طی بازدید اخیر از مس سونگون افتخار کردم که استان ما چنین سرمایه ای دارد، ولی آذربایجان در این خصوص نیز مورد کم مهری قرار گرفته است، چرا که در این منطقه چندین کارگاه و سوله که برای کارخانه ی ذوب، اسید و پالایش آماده شده بودند، بدون استفاده رها شده اند.
وی افزود: اگر ایجاد کارخانه ی ذوب در این منطقه مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند مسئولان کشور و وزارت صنعت، تکنولوژی های جدید برای حل مشکلات زیست محیطی وارد کنند‌، چرا ما باید مس خام را به کشورهای خارجی صادر کنیم یا برای تبدیل مواد خام به مس، آن را به کرمان بفرستیم، مگر آذربایجان نمی تواند!
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگر سخنان با بیان این‌که ما باید از تولید و مصرف همواره حمایت کنیم، اظهار کرد: محصولات تولیدی اگر با کیفیت تولید شوند در این صورت می توان گفت که ما از تولیدکننده و مصرف کننده دفاع و حمایت کردیم چرا که با این اقدام فرهنگ مصرف تولید داخلی در کشور را رونق خواهیم بخشید.
وی با تاکید بر این‌که زمانی از تولید داخلی می توان حمایت کرد که تولید با کیفیت و ایده آلی داشته باشیم، افزود: همه باید در این راستا سرمایه گذاری کنند، حتی سرمایه گذاران خارجی می توانند در کشور ما سرمایه گذاری کنند اما اقتصاد کشور باید تکیه به تولیدات داخلی شود، و تمامی امور با نظارت و به وسیله ی تولیدکنندگان داخلی انجام گیرد.
وی ادامه داد: اقتصاد ما باید درون زا باشد یعنی بر اساس اقتصاد مقاومتی و  سیاست های ابلاغ شده ی مقام معظم رهبری اجرا شود.
حجت الاسلام آل هاشم اظهار امیدواری کرد؛ مسئولان کشور از اهالی صنایع حمایت کنند، چرا که حمایت از آن‌ها موجب تحقق بخشیدن اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری می شود.