به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، حجت الاسلام احمد حمیدی در جلسه کمیته هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص بازرسی ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان در ایام نوروز، اظهار کرد: در این راستا ۱۰ تاکسی «ازمن بپرس» با رانندگان مسلط به زبان انگلیسی و ۳۰ اتوبوس گردشگری در مسیرهای گردشگری تبریز آماده‌ی پذیرای مهمانان نوروزی هستند.
وی افزود: با فرا رسیدن تعطیلات نوروزی نمایشگاه‌های متعدد در مناطق مختلف و ورودی شهرها برای عرضه ی صنایع دستی برپا می‌شوند، سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها و تمامی نمازخانه ها جهت ارائه‌ی خدمات بازبینی شده است و حدود ۱۰۰ نفر لیدر مسلط به زبان‌های مختلف جهت راهنمایی گردشگران خارجی حضور دارند.
وی از استقرار فرهنگ‌سرای نوروزی در پارک مسافر خبر داد و گفت: در این فرهنگ‌سرا برنامه‌های مختلف توسط گروه‌های هنری و فرهنگی برگزار می‌شود و همچنین زیر ساخت‌های لازم برای پذیرش مهمانان نوروزی آماده شده است. در ایام نوروزی هر روز چهار مرتبه تئاتر خیابانی در بازار تبریز، ائل گلی و میدان ساعت اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز افزود: اتوبوس سیار شادی در مکان‌هایی که گردشگران زیادی حضور دارند مستقر شده و با اجرای برنامه‌های متعدد سنت‌های آذربایجان را معرفی می‌کنند. شهرداری در راستای ارائه‌ی خدمات مساجد و تکریم گردشگران مسلمان برای انجام واجبات دینی خود، در هر ساعت به مهمانان با ۲۲ مسجد قرارداد عقد کرده تا ساعت ۲۳ شب و نیم ساعت قبل از اذان صبح آماده‌ی ارائه‌ی خدمات هستند.