به گزارش ترجمان صبح، به نقل از تسنیم، میر احد حسینی عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و کارآفرینی آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد،با اشاره به  اینکه ۲۱۱ میلیارد تومان تسهیلات بین شهرستان های آذربایجان شرقی بابت اشتغال زایی توزیع شده است اظهار داشت: ۹۷۷ طرح در سامانه کارا اشتغال فراگیر ثبت نام کرده اند که ۲۳۹ طرح با مبلغ ۴۴٫۶ میلیارد تومان مورد تصویب قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۰۳ طرح تسهیلات روستایی هم با ۷۵ میلیارد تومان تصویب شده است گفت: با این تسهیلات پیش‌بینی می‌شود برای ۲۸۷۵ فرصت شغلی ایجاد کند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با انتقاد از عملکرد طرح کارورزی در استان، سهمیه کارورزی آذربایجان شرقی را ۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: ۱۱۹۱۵ نفر ثبت نام کرده اند که ۴۶۴ واحد صنعتی هم متقاضی بهره گیری از کارورزان بودند که ۱۱۵ واحد تایید شده و ۱۸۴ نفر از ثبت نام کنندگان قرار داد آغاز به کارورزی را منعقد کرده اند.

وی با بیان اینکه ۱۸۴ نفر از ۵ هزار نفر، تنها شامل ۳٫۷ درصد از کل ثبت نام کنندگان است که این آمار وضعیت مطلوبی نیست ابراز داشت: صنعت و معدن به عنوان متولی این حوزه باید در این زمینه فعال‌تر عمل کرده و موانع را برطرف کند.

میر احد حسینی آمار تسهیلات مشاغل خانگی را هم مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: ۴۰٫۸ میلیارد تومان سهمیه آذربایجان شرقی است که ۸۲۳۲ طرح با ۵۹ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده ولی تا کنون ۱۰ میلیارد یعنی ۲۵ درصد پرداخت شده است.