به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، محسن ارشد زاده، با بیان این‌که اداره کل بهزیستی استان برنامه ریزی های لازم را برای اجرای سه برنامه ی اساسی توزیع سبد غذایی رمضان، برگزاری برنامه ی افطاری و جمع آوری زکات فطریه ی مردم در عید فطر و توزیع آن‌ها در بین مددجویان انجام داده است، اظهار کرد: در حال حاضر با مشارکت خیران در تمامی شهرستان های استان،  ۲۰ هزار بسته ی غذایی در بین مددجویان بهزیستی استان توزیع شده است.
وی با اشاره به  استقبال مردم از توزیع بسته های غذایی در بین مددجویان، افزود: مردم در ماه مبارک رمضان برای جمع آوری بسته های غذایی مددجویان با بهزیستی استان همکاری زیادی می کنند، امسال نیز ۲۰ هزار خانوار از بسته ی غذایی رمضانی در استان برخوردار شده اند.
وی ارزش هر سبد غذایی را به ازای هر خانوار  ۲۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: سبد غذایی شامل برنج، روغن، گوشت، مرغ و سایر اقلام خوراکی است.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که سفره های افطاری ماه مبارک رمضان برای مددجویان و معلولین در تمامی  شهرستان ها پهن می شود، خاطرنشان کرد:  طی ماه مبارک رمضان در هرشهرستان حداقل به مدت ۱۰ روز سفره های افطاری توسط موسسات، مراکز وانجمن های خیریه برای مددجویان بهزیستی برگزار می شود که در راستای برگزاری این برنامه ها تلاش می کنیم مسئولانی به نمایندگی از بهزیستی استان جهت تجلیل و قدردانی از خیران در شهرستان ها حضور یابند.
وی با اشاره به این‌که هزینه ی تمامی سفره های افطاری توسط موسسات، خیرین و مردم تامین شده است، افزود: استقبال مردم، موسسات و خیریه ها جهت برگزاری برنامه های افطاری بسیار چشمگیر بوده است، سفره های افطاری متعددی نیز در تبریز پهن می شود، در این راستا با امام جمعه ی تبریز نیز هماهنگ شده ایم تا در برنامه ی افطاری فرزندان بهزیستی حضور یابند.
ارشدزاده با بیان این‌که برای جمع آوری زکات عید فطر نیز برنامه ریزی کرده ایم، افزود: دو روز قبل از عید فطر، صندوق های جمع آوری زکات در محل برگزاری نماز عید فطر، محوطه ی مصلای تبریز، مجتمع های مسکونی، موسسات و مراکز تحت نظارت بهزیستی و در تمامی شهرستان ها مستقر می شوند.
گفتنی است، ۱۰۰ هزار نفر در حوزه توانبخشی و ۵۵ هزار نفر در حوزه اجتماعی تحت پوشش اداره‌کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی هستند.