به گزارش ترجمان صبح، مرتضی آبدار در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بناب تبریز ۲۰۱۸ را معرفی کل استان به گردشگران عنوان کرد و افزود: ۲۱ شهرستان در قالب ۵ مسیراصلی گردشگری در استان برای گردشگران در نظر گرفته شده است.
وی مسیر پر تردد تبریز به بناب ملکان را یکی از پنج  مسیر یاد شده عنوان کرد و افزود: این مسیر از مسیرهای گردشگر پذیر استان است که باید برنامه‌ریزی دقیقی از سوی مسئولان شهرستان برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ انجام  گیرد .
آبدار کباب و دوچرخه را دو رویداد مهم شهرستان بناب عنوان کرد و گفت: این رویدادها با ارزش از برنامه‌های ثبت شده در رویداد تبریز ۲۰۱۸ است.
وی به پیگیری های نماینده بناب از تکمیل زیرساخت های گردشگری شهرستان اشاره کرد و افزود: ۸۰ درصد زیرساخت‌های گردشگری شهرستان آماده است و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آمادگی تمام برای تکمیل نواقصات باقی مانده را دارد که در این راستا تکمیل منطقه گردشگری قره قشون با مشارکت بخش خصوصی در اولویت قرار دارد.
وی به ضروریت مرکز اطلاع رسانی گردشگری در شهرستان اشاره کرد و گفت: با همکاری شهرداری مرکز اطلاع‌رسانی در شهرستان بناب ایجاد شود تا راهنمای دقیق و خوبی برای گردشگران باشند .
وی اقامتگاه‌های بومی گردی را از طرح‌های مهم در حوزه گردشگری عنوان کرد و افزود این طرح، در سه قالب روستایی، عشایری و طبیعت گردی برای اسکان گردشگران در خانه های بومی در نظر گرفته شده است و متقاضیانی که بخواهند از گردشگران پذیرایی کنند تسهیلات و مجوز های قانونی در اختیار آنها قرار می گیرد تا گردشگران در این اقامتگاها اسکان یابند.