به گزارش ترجمان صبح؛ جعفر پاشایی اظهار داشت: اولین دوره کارسوق ملی مهندسی ژنتیک ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان با هماهنگی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به میزبانی تهران برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: هدف از کارسوق‌های دانش‌آموزی هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مدارس به سوی اولویت‌های علم و فناوری کشور، آشنایی دانش‌آموزان با رشته‌های علمی اولویت‌دار و زمینه‌های فعال پژوهشی در این رشته‌ها، ایجاد علاقمندی در دانش‌آموزان برای ادامۀ تحصیل در رشته‌های دانشگاهی اولویت‌دار کشور است.

وی اضافه کرد: کار سوق‌ها بخشی از فعالیت‌های فوق برنامه‌های استعدادهای درخشان بوده و نوعی کارگاه آموزشی دانش آموزی است که دانش آموزان در موضوع خاص علمی و فناوری با حضور متخصصان به بحث و تبادل نظر و فعالیت می پردازند تا راجع به آن موضوع مطالعه، کسب اطلاعات و مهارت بیشتری داشته باشند.

پاشایی از درخشش دانش آموزان آذربایجانشرقی خبر داد و افزود: تیم استعدادهای درخشان فرزانگان دوره اول ناحیه یک تبریز متشکل از مائده میرزایی، پرنا قنادی خوش، زهرا محمدی درخشی، مائده چوپانی و فاطمه سادات طباطبایی ) رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.