به گزارش ترجمان صبح، ایرنا به نقل از معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد که شهرام جزایری در حالی که قصد خروج غیرمجاز از مرز را داشت، در گمرک بازرگان دستگیر شد.

علیرضا رادفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جزایری همراه با چند نفر افغانستانی قصد داشت با مخفی شدن در داخل یک کامیون به صورت قاچاقی از مرز ایران به سمت ترکیه خارج شود که توسط دستگاه ‘ ایکس ری’ شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه جزایری پس از دستگیری خودش را تبعه افغانستان معرفی کرده بود، اظهار داشت: وی به هویت خود اعتراف کرده و در حال بازپرسی است.

به گزارش ایرنا شهرام جزایری که ۱۳ سال از عمر خود را در زندان سپری کرده است، بزرگ‌ترین و پر سر و صداترین پرونده دهه هشتاد را دارد و سال گذشته در گفت و گو با رسانه های ارتباط جمعی گفته بود که باید برای کار اقتصادی از ایران برود.

آذربایجان غربی در ۲ دهه اخیر به دلیل وضعیت توپوگرافی خاص و قرار گرفتن در امتداد مرزهای ایران با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان با معضل قاچاق انسان و تلاش برخی از افراد برای خروج غیرمجاز روبرو بوده است.

امروزه گمرک بازرگان به تجهیزات مدرنی چون ‘ایکس ری’ و مرزهای این استان به امکانات روز اعم از دوربین های الکترونیکی و اپتیکی مجهز شده و با ایجاد و ساخت برجک های کاربردی در گذرگاه ها از تردد غیرمجاز جلوگیری شده است.

ماجرا زمانی جالب تر شد که شهرام جزایری با انتشار ویدئویی خبر دستگیری خود را تکذیب کرد!

عصر ایران، خبر داد که شهرام جزایری در کانال تلگرامی خود با انتشار این ویدئو نوشت: ما دو سه روزه اومدیم به اتفاق خانواده تبریز و ماکو ، خیلی هموطنان عزیز ما رو دیدن و عکس گرفتن، حالا شایعه هم ساختن! این شایعه هم تکذیب میشه. نزدیک مرزیم . کباب می خوریم!

یک منبع آگاه هم به عصر خبر گفت: فیلم کباب خوری شهرام جزایری متعلق به ۲ روز پیش است!

این منبع مطلع با تایید خبر دستگیری شهرام جزایری اظهار داشت: این فرد از ۳ روز پیش در منطقه بوده و این فیلم منتشره از وی که در حال کباب خوردن است متعلق به دو روز پیش است.

این مقام آگاه افزود: جزایری هنگام دستگیری ادعا کرده بود که تبعه افغان است ولی مدارکی به همراه ندارد که پس از دستگیری، هویت این فرد توسط دستگاه های امنیتی تایید شده که شهرام جزایری است.

گمرک نیز با انتشار عکسی مدعی شد که شهرام جزایری را ماموران حفاظت دستگیر و در اتاقی بازداشت کرده اند.

کانال خبر فوری هم به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: شهرام جزایری هنگام خروج از کشور در یک محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک شناسایی و بازداشت شده است.

این منبع آگاه تصریح کرد: این محموله خروجی بار عدس بود که هنگام کنترل محموله ها توسط ماموران گمرک کشف و در بررسی های بعدی مشخص گردیده که یکی از افراد شناسایی شده در محموله قاچاق انسان شهرام جزایری بوده است.

به نظر می رسد این ماجرا همچنان ادامه داشته باشد!