به گزارش ترجمان صبح، صفری پیش از این مدیر کل سابق مرکز صدا و سیمای زنجان بود. او دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه آزاد بوده و اکنون نیز دانشجوی دکترای مدیریت است، همچنین وی دارای تالیفاتی چون کتاب «تأثیرات رسانه‌ها بر گستره عمومی جامعه، شهید باکری الگویی ماندگار برای جوانان و چگونگی دعوت جوانان به نماز» است.
صفری در آئین معارفه‌ی خود که با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، معاون اموراستان‌های سازمان صداوسیما  و استاندار آذربایجان شرقی در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد، گفت: آذربایجان شرقی محل پرورش شاعران نامی مانند نظامی،  خاقانی، استاد شهریار و پروین اعتصامی و اسلام شناسانی همچون علامی امینی و طباطبایی و محمد تقی جعفری وچهره‌های برجسته تاریخی و فرهنگی مانند ستارخان، باقرخان، شهید قاضی طباطبایی، مدنی و دانشمندانی چون پروفسورهشترودی است که این موارد جزو ظرفیت‌ باارزش در رسانه استان، محسوب می‌شوند و می‌توان کارهای عظیم در این موضوعات انجام داد.
وی افزود: قطعا با تلاش‌ بیشتروتقویت نقاط قوت صدا و سیما، درکنار مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم و معتقدم تبریز به حق به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شده است و تا پایان سال میلادی برای استفاده از این ظریفیت در سطح ملی و بین المللی، اعلام آمادگی می‌کنم.
مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان شرقی با بیان این‌که صدا و سیما به عنوان دانشگاه، محیط تزکیه ورشد فضائل اخلاقی در داخل کشور و خارج از مرزها است، گفت:  امروزه مدیران رسانه حتما باید نگرش خود را تغییر داده و با روش‌های جدید پژوهانه در جلب اعتماد و رضایت مردم کوشا باشند.
وی تاکید کرد: مهم ترین استراتژی دشمن، ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت است که رسانه باید در این خصوص نقش آفرینی کند، امروزه نمی‌توان هیچ خبری را از ذهن و چشم مخاطب پنهان کرد، بنابراین چه بهتراست رسانه ملی برابتکار موضوعات رسانه‌ای حاکم شود.
 وی در پایان از زحمات و اقدامات شایسته محسن لطیفی، مدیر کل صدا و سیمای سابق آذربایجان شرقی قدردانی کرد.
 محسن لطیفی، مدیرکل سابق صدا و سیمای آذربایجان شرقی در این آیین ضمن قدردانی از اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر که در جهت اعتلای فرهنگ غنی اسلام گام برمی‌دارند، اظهار کرد: خدارا شاکرم که در راه خدمت به مردم در صدا و سیما خدمت کردم.
 وی افزود: امروز بیش از ۲۵۰ پروژ‌ه‌ی تولیدی، عمرانی، ورزشی و فرهنگی بهر برداری می‌شود.
 لطیفی با بیان این‌که امروز ۱۸۳ ایستگاه دیجیتال در استان به بهره برداری می‌رسد، گفت: پنج ایستگاه متوسط قدرت هم تا پایان شهریور آماده و دو ایستگاه متوسط قدرت هم امسال در استان افتتاح می‌شود.
 وی افزود: بخش هایی از سریال جدید  «روزهای بی قراری» تصویربرداری شده و پنج قسمت از آن در مشهد مقدس و ۲۵ قسمت نیز در تبریزدر حال آماده است، همچنین سریال «جلال» نیز جزو سریال‌های فاخر است که از کتاب بینوایان اقتباس شده و با موضوع انقلاب اسلامی در اوایل شهریور ماه کلید خواهد خورد.
 وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این‌که اعتبارات عمرانی تخصیص یافته از سازمان به مرکز صدا و سیمای استان نسبت به گذشته پنج برابرافزایش یافته است، گفت: ما با هیچ مدیر دستگاه اجرایی مشکلی نداشته و با تمامی دستگاه‌ها همواره تعامل خوب و سازنده داشته‌ایم.