به گزارش ترجمان به نقل از شهریار، ایرج شین باهر، شهردار تبریز در آیین بهره برداری از پل ارتباطی یاشیل کؤرپو اظهار داشت: در این وضعیت اقتصادی کشور، افتتاح چنین پروژه ای توسط شهرداری تبریز آن هم بدون هیچ بدهی به پیمانکار، کار آسانی نیست که باید از شهرداری منطقه ۲ تبریز و اعضای شورای شهر تشکر و قدردانی کرد.

شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه توجه به توسعه فضای سبز از ضروریات کاری شهرداری است، اظهار کرد: امروز باور داریم که کلانشهر تبریز دچار فقر فضای سبز است که باید در جهت توسعه‌ی آن قدم های محکمی برداشته شود.

وی همچنین ادامه داد: امسال در راستای توسعه فضای سبز، پارک های محله ای در سطح این کلانشهر درحال احداث هستند که تاکنون هشت پارک محله ای افتتاح و ۱۲ پارک محله ای دیگر درحال احداث است.

مهندس شهین باهر با اشاره به توجه شهرداری تبریز به پارک های منطقه ای نیز اذعان کرد: در گذشته به غیر از ائل گلی، پارک منطقه ای دیگری وجود نداشت اما اکنون تفرجگاه عینالی به محل مطلوب گردشگری تبدیل شده که برنامه هایی توسعه ای در این پارک اجرا خواهیم کرد.

وی همچنین در ادامه افزود: پارک عباس میرزا با ۵۰۰ هکتار از دیگر پارک های منطقه ای به شمار می رود که با افتتاح پل ارتباطی یاشیل کؤرپو، بافت مسکونی شهری را به این پارک متصل کردیم که در آینده نزدیک امکانات و خدمات زیادی در این پارک به وجود خواهیم آورد.

شهردار تبریز در ادامه به افتتاح کارخانه آسفالت در روزهای آتی اشاره کرد و گفت: کارخانه تولید آسفالت به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه در منطقه افتتاح می شود تا ضمن کاهش هزینه ها، شاهد افزایش کیفیت آسفالت در کلانشهر تبریز باشیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه مشکلی در اجرای پروژه ها در کلانشهر تبریز وجود ندارد، ادامه داد: چندین شهرداری در کشور اعلام ورشکستگی کرده اند اما کلانشهر تبریز ضمن تأمین هزینه های جاری، پروژه های عمرانی و رفاهی را جهت رفاه حال مردم ادامه می دهد که این مهم، زیرسایه تلاش مدیران شهرداری و همراهی شورای شهر است.

مهندس شهین باهر با بیان اینکه به دنبال تبدیل کلانشهر تبریز به عنوان شهر گردشگرپذیر هستیم، ادامه داد: چندین پروژه سرمایه گذاری در غرب تبریز کلنگ زنی می شود که با افتتاح این پروژه ها به بیش از پنج هزار نفر در کلانشهر تبریز اشتغال ایجاد می شود.

باقر خوشنواز، شهردار منطقه ۲ تبریز نیز در این مراسم گفت: پل ارتباطی عابرپیاده “یاشیل کورپو” که ارتباط دهنده قسمت شمالی و از پارک بهاران به قسمت جنوبی اتوبان شهید کسائی و به تفرجگاه عباس میرزا است، به طول ۱۱۰ متر و عرض ۶ متر با هزینه کرد ۲۸ میلیارد ریالی، بهره برداری شد.

شهردار منطقه ۲ تبریز در ادامه اظهار کرد: “یاشیل کورپو” در اصلی ترین مسیر تردد گردشگران و مسافرین شهر تبریز و برای تردد بدون حادثه شهروندان جهت دسترسی به پارک های بهاران و عباس میرزا با اجرای عملیات نورپردازی به اتمام رسیده است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به دومین پروژه شهرداری منطقه ۲ تبریز اظهار کرد: عملیات جابجائی پل عابرگذر مقابل دانشگاه تبریز به مرکز خرید جواهر صورت گرفت که این پل در بلوار ۲۹ بهمن و از مقابل دانشگاه تبریز به مقابل این مرکز خرید انتقال و با صرف سه میلیارد ریال هزینه نصب شده است.

وی همچنین ادامه داد: جابجائی پل عابرگذر مقابل دانشگاه تبریز برای تسهیل عبور و مرور شهروندان از بلوار ۲۹ بهمن و دسترسی آسان آنان به مرکز خرید جواهر، بهره برداری شد.

علی آجودان زاده، عضو شورای شهر تبریز نیز با بیان اینکه پروژه های ماندگار زیر سایه سخت کوشی های شهردار تبریز اجرا می شود گفت: تلاش های ۱۰ ماهه شهردار تبریز، تلاش های بجا و ماندگاری است که تاکنون پروژه های خوبی افتتاح شده است.

وی افزود: شورای شهر و شهرداری تبریز در راستای آسایش و رفاه حال مردم، پروژه های عمرانی و رفاهی خوبی را در این وضعیت رکود اقتصادی کشور اجرا و افتتاح می کند.

عضو شورای شهر تبریز در ادامه اظهار کرد: در پروژه یاشیل کؤرپو شاهد بودیم که شهرداری تبریز حتی ریالی به پیمانکار بدهی باقی نگذاشت که این مهم نتیجه تلاش شبانه روزی شهردار تبریز است.

وی با اشاره به وضعیت شهرداری های سایر مناطق تصریح کرد: در برخی از شهرها، شهرداری ها حتی توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد ولی شهرداری تبریز ضمن پرداخت حقوق، پروژه های خوبی را اجرا می کند که تلاش، جدیت و سخت کوشی شهردار تبریز باعث این مسئله شده است.

گفتنی است، پل ارتباطی یاشیل کؤرپو به طول ۱۱۰ متر با هزینه ای بالغ بر ‌۲۸ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت که این پل، دو پارک بهاران و عباس میرزا را به یکدیگر متصل می کند.