محمدرضا فلاحیان یکی از هنرمندان بنام تبریزی و طراح مجسمه های متحرک در گفت و گو با ترجمان صبح در خصوص فعالیت های خود اظهار کرد: سالیان بسیاری است که در زمینه طراح صحنه و لباس فیلم و تئاتر، مسئول آرشیو لباس و دکور تئاتر شهر تبریز و نیز طراح و سازنده ی مجسمه های متحرک در سبک نمایشی پرفورمنس مشغول فعالیت هستم، مجسمه متحرک از مجسمه های فایبر گلاس الهام گرفته شده که با طراحی لباسهای مخصوص قاب فایبر به خود می گیرند این مجسمه ها همراه با گریم تخصصی ساخته شده و از مواد ترکیبی بر روی بازیگر انجام می گیرد.

طراح مجسمه های متحرک ادامه داد: این سبک پس از تحقیقات بسیار در زمینه سبک های نمایشی مشابه ابداع شده است و سبک متفاوت و حرفه ای تر از سبکهایی چون سیلورمن و گولدمن  به شمار می رود که در بسیاری از مکانهای به چشم می خورد.

فلاحیان با بیان اینکه مجسمه های متحرک را در سطح ایران و کشورهای همسایه به صورت حرفه ای به اجرا گذاشته ایم، توضیح داد: این کار با استقبال انبوه هنرمندان و مردم مواجه شد،  این امر موجب شده تا در حضور دبیر کل بازدید کننده یونسکو و فرانسه در پایتخت کشور و نیز هیئت داوران اکسپو، نمره الف را کسب کنیم.

وی افزود: مجسمه های متحرک در قالب شخصیت های برجسته ای چون اسطوره و قهرمانان، مفاخر، ادبا، شعرا و ورزشکاران و نیز شهدای گرانقدر دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده و جز ناب ترین و برترین اجراهای مجسمه متحرک محسوب می شود که بیش از ۱۵۰ بار در سازمانهای رسمی و نهادهای دولتی به اجرا گذاشته شده و مجموعا بالغ بر حدود ۲۰۰ کاراکتر بوده که اکثر آنها برای اولین در ایران و جهان طراحی شده است.

فلاحیان گفت: برای من و گروهم افتخار بزرگی است که تصویر یکی از آثارم برای اولین بار در ایران به عنوان لوگوی شرکت شهر صنعتی کاوه انتخاب و ثبت شده است.

لازم به ذکر است که این گروه اخیرا در یک روز اجرایی در تبریز به تعداد ۱۲ کاراکتر همزمان گریم و طراحی شده و به روی صحنه رفت که رکورد محسوب شده و در دنیا بی سابقه است.

گفتنی است، سبک مجسمه متحرک فقط در گروه هنری آلتر قالان (Alter Galan) به سرپرستی، طراحی و اجرای گریم و کارگردانی محمدرضا فلاحیان (قالان) به اجرا گذاشته می شود.