اجتماعی » استان های شمالغرب » کشوری
کد خبر : 130673
سه شنبه - ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

تقدیر امام جمعه تبریز از ‌حضور کمیته امداد در کنار سیل‌زدگان‌

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت:حضور کمیته امداد در صحنه‌های مختلف خدمت رسانی به مردم و همچنین حضور قتاح در رأس این نهاد، باعث افزایش محبوبیت و مقبولیت کمیته امداد شده است.

تقدیر امام جمعه تبریز از ‌حضور کمیته امداد در کنار سیل‌زدگان‌

به گزارش ترجمان صبح، به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار شورای مدیران  کمیته امداد استان با وی اظهار داشت‌: کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از نهادهای انقلابی است که از زمان تأسیس تاکنون منشاء اثرات خیر بوده است.

وی افزود: نیت خالصانه کارکنان امداد در دست گیری از فقرا، نیازمندان واقعی جامعه را توانمند کرده و خدمت در این نهاد مقدس و انقلابی بهترین عبادت است که اجر دنیوی و اخروی دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با قدردانی از حضور کمیته امداد در کنار سیل‌زدگان کشور تصریح کرد: حضور کمیته امداد در صحنه‌های مختلف خدمت‌رسانی به مردم و همچنین حضور قتاح در رأس این نهاد، باعث افزایش محبوبیت و مقبولیت کمیته امداد شده است.

آل‌هاشم ادامه داد: امداد‌رسانی امدادگران در سیل اخیر یکی از مصادیق بارز حضور ارزشمند امداد در کنار مردم بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان گفت: تعامل و همدلی کمیته امداد با مؤسسات خیریه در دستگیری از نیازمندان واقعی بخش دیگری از خدمات ارزشمند و قابل تقدیر این نهاد انقلابی است.

محمد کلامی نیز در این دیدار اظهار داشت: کمیته امداد با بازنگری در شیوه‌ها، سعی در کنترل تنبلی اجتماعی و جلوگیری از تکدی گری کرده است و با تقویت روحیه انقلابی و ایجاد تحولات متناسب با نیازهای اجتماعی، در مسیر پاسخگویی به نیازهای مردم حرکت می‌کنیم.

مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به برگزاری پرشکوه جشن‌های رمضان، عاطفه‌ها و نیکوکاری در سال گذشته عنوان کرد: در سال گذشته علاوه بر اجرای این برنامه‌ها، علی رغم نوسانات اقتصادی ۸۴۱ مسکن برای مددجویان احداث یا خریداری شد.

کلامی با تاکید بر افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد بیان داشت: این افزایش اعتماد، خود را در رشد کمک‌های مردمی در سال قبل نشان داده است.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به توطئه استکبار جهانی در خصوص جدا کردن محرومین از انقلاب خاطر نشان کرد: در مسیر مبارزه با فقر و حفظ ارتباط محرومین با انقلاب، لحظه‌ای عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی بر رویکرد جهادی و علمی کمیته امداد در خدمت رسانی تاکید کرده و گفت: در سیل اخیر نیز در راستای کمک به آسیب دیگان ارسال کالاهای اساسی و نو را در دستور کار قرار دادیم و ۴۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۳ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای سیل زدگان جمع آوری و ارسال شد.

کلامی در پایان بر اهمیت جشن رمضان و برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان پرداخته و گفت: نیازمند رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه در استان و جامعه مذهبی و روحانیون در پیشبرد این برنامه‌ها هستیم.