اخبار برگزیده » استان های شمالغرب » منهای فوتبال » ورزش
کد خبر : 148510
شنبه - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

آمادگی استان برای میزبانی شایسته از تور بین المللی دوچرخه سواری

معاون سیاسی و امنیتی استاندارآذربایجان شرقی از آمادگی استان برای میزبانی شایسته از سی و چهارمین تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان خبر داد.

به گزارش ترجمان صبح،  علیار راستگو در جلسه شورای عالی ورزش استان، سخنرانی اخیر رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را حکیمانه و مدبرانه عنوان کرد و ادامه داد: امیدوارم در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت تدبیر و امید کماکان بتواند در مسیر عزت و اقتدار ایران اسلامی تلاش کرده و وضعیت موجود کشور از لحاظ مقابله با تحریم ها و جنگ اقتصادی با دشمنان را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

وی به بیانیه صادره از سوی اتحادیه اروپا در پایان مجمع عمومی سازمان ملل نیز اشاره کرد و افزود: این بیانیه نشان داد که اتحادیه اروپا نیز نتوانست در مقابل سیاست های خصمانه آمریکا بایستد و محتوای این بیانیه نیز، بار دیگر حقانیت و صلج طلبی جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر در معرض نمایش جهانیان قرار داد.

وی اضافه کرد: مقاومت فعال در برابر فشار حداکثری، راهبرد اصلی ملت ایران است و این موضوع نیز باید مورد توجه تمامی مسئولان باشد و مردم نیز یارای دولتمردان در مسیر حرکت به این سمت باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تلاش برای توسعه نشاط اجتماعی در جامعه نیز تاکید کرد و افزود: این موضوع از مهم ترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین ریاست محترم جمهور به عنوان رییس شورای اجتماعی کشور است که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان و دستگاه های دخیل در این امر قرار گیرد.

وی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت سمن های ورزشی در برگزاری تور دوچرخه سواری ایران- آذربایجان تاکید کرد.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی استان برای میزبانی از برگزاری سی و چهارمین تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان گفت: ۱۲ تیم از ۱۱ کشور دنیا همچون کشورهای مالزی، بلژیک، چین، بلاروس، هنک کنگ، آفریقای جنوبی و … در این دوره از تور به همراه چهار تیم از جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر به رقابت می پردازند.

ایوب بهتاج ادامه داد: این دوره از تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان، ساعت ۱۶ بعد از ظهر در تاریخ نهم مهرماه سالجاری در پارک بزرگ ایل گلی تبریز، افتتاح و مراسم اختتامیه نیز ساعت ۱۵ بعد از ظهر در روز سیزدهم مهرماه و در محوطه مجتمع لاله پارک برگزار می شود.