استان های شمالغرب » پیشخوان اخبار » تیتر نخست » فوتبال و فوتسال » گفتگو » ورزش
کد خبر : 174149
یکشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
تهدید تراکتور توسط چینی‌ها؛

تحفه‌ای از چین؛ پیراهن یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری/ نماینده لی-نینگ: مدیران تراکتور با زنوزی شفاف و رو راست نیستند

نماینده شرکت چینی “لی-نینگ” در ایران مدعی شد که پرونده حقوقی بدهی بیش از یک میلیون دلاری باشگاه تراکتور به این شرکت در AFC در جریان است.

تحفه‌ای از چین؛ پیراهن یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری/ نماینده لی-نینگ: مدیران تراکتور با زنوزی شفاف و رو راست نیستند

به گزارش ترجمان صبح، شرکت چینی تولید کننده البسه ورزشی “لی-نینگ” چند فصل پیش و در زمان مدیریت مصطفی آجورلو در تراکتور با این باشگاه تبریزی قراردادی منعقد کرد تا این شرکت وظیفه تامین البسه ورزشی تراکتور را عهده‌دار شود.

لباس چینی بر تن تراکتور

این اتفاق نیز افتاد و تراکتور در زمان هدایت ساغلام ترکیه‌ای و یحیی گل‌محمدی از این مارک چینی برای البسه ورزشی خود استفاده کرد. حال ظاهرا باشگاه تبریزی بدهی به این شرکت چینی داشته و تابدین لحظه نیز به تعهدات خود پایبند نبوده است.

عیسی براری نماینده لی‌-نینگ در ایران در اوایل آبان ماه سال ۱۳۹۷ در گفت‌وگویی که با ترجمان صبح صورت گرفته بود مدعی شد که در صورت عدم پایبندی باشگاه تراکتور به قرارداد، وکلای اماراتی شرکت لی‌-نینگ از این باشگاه قطعا شکایت می‌کند.

نماینده لی-نینگ؛ مدیران تراکتور با زنوزی شفاف و رو راست نیستند!

حال با گذشت حدود ۲۰ ماه از این گفت‌وگو، عیسی براری نماینده لی-نینگ در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ترجمان صبح در خصوص آخرین وضعیت این موضوع اظهار کرد: متاسفانه من در این مدت تلاش خیلی زیادی انجام دادم تا با گفت‌وگو و صلح، این موضوع به راحتی حل و فصل شود.

وی ادامه داد: حتی من با مدیران قبلی تراکتور و نمایندگان حقوقی این باشگاه جلسات متعددی برگزار کردم که اصلا به نتیجه مثبتی نرسیدیم و در این مدت حسی که من نسبت به این موضوع دارم این است که اطرافیان و دوستان آقای زنوزی با او شفاف و رو راست نیستند.

نماینده شرکت چینی لی-نینگ گفت: در حال حاضر بدهی تراکتور به شرکت “یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار” است و وکیل لبنانی‌الاصل-اماراتی شرکت نسبت به این موضوع در کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) شکایت خود را انجام داده و پرونده نیز هم اکنون در جریان است.

براری افزود: همه فوتبالی‌ها الآن به خوبی می‌دانند که تراکتور در صورت کسب جواز حضور در مسابقات آسیایی، باید هیچ بدهی و پرونده حقوقی نداشته باشد و باتوجه به شکایت وکلای شرکت از این باشگاه، بعید می‌دانم در صورت عدم پرداخت بدهی خود بتوانند در رقابت‌های آسیایی حضور پیدا کنند.

وی بیان کرد: من دوستان آذربایجانی خیلی زیادی دارم و برای تراکتور در هر رقابتی آرزوی موفقیت دارم. من یک ایرانی هستم و دوست نداشتم که علیه یک باشگاه ایرانی در AFC اقامه دعوا صورت بگیرد. ولی نمایندگان حقوقی شرکت لی-نینگ این اقدام را انجام دادند و باتوجه به سوابق حقوقی-ورزشی کشورمان، بعید می‌دانم تراکتور بتواند در این پرونده پیروز شود.

نماینده شرکت لی-نینگ در پاسخ به این سوال که آیا مدیران فعلی باشگاه با او صحبتی داشتند یا نه، گفت: من هیچ صحبت یا جلسه‌ای با مدیران فعلی تراکتور نداشتم و دوست دارم باردیگر نسبت به این موضوع تاکید کنم که اطرافیان آقای زنوزی متاسفانه آدم‌های صادقی نیستند و اگر باشگاه تراکتور دوست دارد این موضوع در کمال آرامش و بدون هیچ ضرر و زیانی برای تراکتور ختم به خیر شود، من حاضر هستم صرفا با شخص آقای زنوزی مالک باشگاه جلسه‌ای داشته باشم تا این موضوع حل و فصل شود.

عیسی براری در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: شرکت لی-نینگ به تمامی تعهدات خود با باشگاه تراکتور همیشه پایبند بوده است اما طبیعی است که این شرکت به دنبال حق و حقوق خود باشد و من هم به عنوان نماینده رسمی این شرکت وظیفه دارم حافظ منافع شرکتم باشم. اما راضی به ضرر و زیان باشگاه کشورم نیستم امیدوارم صرفا شخص مالک باشگاه پیگیر این موضوع باشد.

بیشتر بخوانید؛
طلب یک میلیون دلاری شرکت چینی از تراکتورسازی/ انتقادات شدید نماینده لی‌نینگ از مسئولان تراکتور