استان های شمالغرب » پیشخوان اخبار » کشاورزی
کد خبر : 193842
یکشنبه - ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸

۵۲۵ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی تخریب شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در فاصله سال‌های ۱۳۹۴ تا نیمه نخست امسال ۵۲۵ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان، شناسایی و احکام صادره دستگاه قضایی برای قلع و قمع آنها اجرایی شده است.

۵۲۵ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی تخریب شد

به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، اکبر فتحی افزود: در این مدت ۱۰۸ هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی از تغییر کاربری غیرمجاز آزاد و در پنج سال و نیم گذشته ۲ هزار و ۵۹۲ مورد در ارتباط با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی طرح دعوی شده است.

وی اضافه کرد: در مدت زمان یاد شده ۶۰۶ حکم صادره درباره قلع و قمع تغییر کاربری غیرمجاز به وسعت حدود ۲۵۶ هکتار در اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی نیز اجرایی نشده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در فاصله زمانی یاد شده همچنین ۶۹۳ مورد تغییر کاربری در اراضای کشاورزی استان به وسعت بیش از ۳۶ هکتار با استناد به تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زراعی و باغات قلع و قمع شده است.

وی ادامه داد: در فاصله سال های ۱۳۹۴ تا نیمه نخست سال جاری همچنین با استناد به تبصره یک ماده یک قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغات یکهزار و ۷۸۰ مجوز تغییر کاربری مجاز به وسعت حدود ۴۹۱ هکتار در آذربایجان شرقی صادر شده است.