اخبار برگزیده » استان های شمالغرب » محیط زیست
کد خبر : 197849
شنبه - ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸

توسعه پایدار با حفظ محیط زیست امکان پذیر است

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: استراتژی ما درقبال صنایع، اصلاحی، ترمیمی و حمایت از هر گونه رونق تولیدی و صنعتی به همراه حفظ محیط زیست بوده و نباید فراموش کنیم توسعه پایدار با حفظ محیط زیست امکان پذیر است.

توسعه پایدار با حفظ محیط زیست امکان پذیر است

به گزارش ترجمان صبح، حسن عباس نژاد در بازدید از صنایع و واحدهای صنعتی منطقه آزاد تجاری ارس گفت: حسن عباس نژاد در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد ارس با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های کلی محیط‌ زیست در زمینه حفظ محیط‌ زیست، اظهار کرد: جایگاه محیط ‌زیست در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و همچنین سیاست‌های کلی نظام و چشم‌انداز بیست‌ساله کشور تدوین‌ شده است و رهبر معظم انقلاب در همین زمینه و در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی محیط‌زیست را ابلاغ کرده‌اند.

وی ادامه داد: در عصر کنونی پیشرفت اقتصادی رابطه مستقیمی با حفظ محیط زیست دارد و بایستی در تمامی فعالیتها اقتصاد محیط زیست مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، سازمان حفاظت محیط‌ زیست متولی اصلی حفاظت و بهسازی محیط ‌زیست مسوول پایش و اجرای دقیق این سیاست‌ها و ارائه گزارش ادواری است.

عباس نژاد افزود: سلامت محیط‌ زیست می‌تواند از طریق توسعه برنامه‌ریزی‌شده و پایدار تضمین شود، اما به این شرط که همه در این امر سهیم باشند و تنها محدود به سازمان حفاظت از محیط ‌زیست نشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی؛ وی گفت: به منظور تحقق شعار سال ” تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” و سیاستگذاری های مقام عالی سازمان حفاظت محیط زیست در سال جدید از طرحهایی که موجب رشد و تحول اقتصادی و اجتماعی گردد حمایت خواهیم کرد.