استان های شمالغرب » پیشخوان اخبار » شهری
کد خبر : 197966
یکشنبه - ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳

صلاحیت ۹۱ درصد از داوطلبان عضویت در شوراهای شهر تایید شد

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: صلاحیت ۹۱ درصد از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر استان توسط هیئت‌های ‏اجرایی، تایید شد‎.

صلاحیت ۹۱ درصد از داوطلبان عضویت در شوراهای شهر تایید شد

به گزارش ترجمان صبح، علی مصطفوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یک هزار و ۹۵۹ نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی ۴۸ شهر در استان ثبت نام کرده بودند، افزود: ۶ درصد از این تعداد شامل بر ۱۲۷ نفر احراز صلاحیت نشدند و سه درصد از ایشان شامل بر ۶۴ نفر نیز انصراف خود را از ادامه رقابت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر اعلام کرده اند. ‎

وی ادامه داد: اسامی یک هزار و ۷۶۸ نفر از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر استان ‏ برای ادامه روند تأیید صلاحیت ‏در هیأت‌های نظارت بر شوراهای اسلامی شهر در استان ‏ارسال شد. ‏

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی همچنین گفت: در مجموع در انتخابات خرداد ماه امسال ۲۶۲ نفر عضو اصلی و ۱۶۳ نفر عضو علی البدل شوراهای اسلامی ۴۸ شهر در آذربایجان غربی انتخاب می‌شوند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، ‏همزمان ‏با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد‎.