اجتماعی » استان های شمالغرب » اقتصادی » پیشخوان اخبار
کد خبر : 198083
سه شنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷

اقدامات نظارتی بر بازار آذربایجان‌شرقی بیشتر می‌شود

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از آغاز طرح نظارتی ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در این ماه اقدامات نظارتی بر بازار استان بیشتر می‌شود.

اقدامات نظارتی بر بازار آذربایجان‌شرقی بیشتر می‌شود

به گزارش ترجمان صبح، یوسف پایدار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رویکرد پیشگیرانه، از حداکثر ظرفیت های موجود جهت تشدید اقدامات نظارتی و بازرسی بهره خواهیم برد، افزود: تمهیدات مناسبی در زمینه مراقبت و پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به موقع کالاهای پرتقاضای ماه رمضان با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان برای جلوگیری از کمبود احتمالی و نوسان نامتعارف قیمت ها به ویژه در خصوص اقلام لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی های پرمصرف موضوع تامین، توزیع و نظارت بر اقلام مشمول طرح ضیافت با جدیت پیگیری و اجرایی می شود.

پایدار با تاکید بر نظارت مستمر بر واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با متخلفین، ادامه داد: با مشارکت سایر دستگاه های متولی در انجام گشت های مشترک و همچنین استفاده از ظرفیت های موجود در اتاق اصناف، اتحادیه ها و ناظرین افتخاری، اقدامات نظارتی تداوم خواهد داشت.

وی نظارت بر تامین و توزیع به موقع کالاهای اساسی در قالب اقلام تنظیم بازاری با قیمت مصوب، برخورد موثر و بازدارنده با تخلفات احراز شده، نظارت موثر بر فروش های فوق العاده اعم از اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کنترل و پایش وضعیت عرضه و قیمت اقلام اولویت دار و جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت ها را از موضوعات مهم در حوزه نظارت و بازرسی طی ماه مبارک رمضان بیان کرد.

پایدار با اشاره به آمادگی درگاه های مختلف سازمان صمت استان اعم از سامانه تلفنی ۱۲۴، سایت www.۱۲۴.ir، اپلیکیشن آپ و اداره رسیدگی به شکایات و مشارکت های مردمی برای دریافت و رسیدگی به گزارش ها و شکایات مردمی، گفت: در کم ترین زمان ممکن به کلیه شکایت ها و گزارش های مردمی در خصوص تخلفات صنفی رسیدگی می شود.