استان های شمالغرب » تیتر نخست » سلامت
کد خبر : 198825
چهارشنبه - ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶

آخرین آمار فوتی‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی

به گزارش ترجمان صبح، دکتر محمدحسین صومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص  آمار فوتی‌های کرونا  گفت: بیش از چهار هزار بیمار کرونایی در آذربایجان شرقی فوت کردند. وی با بیان اینکه یک هزار و ۶۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: این رقم نسبت به بیشترین بستری […]

آخرین آمار فوتی‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی

به گزارش ترجمان صبح، دکتر محمدحسین صومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص  آمار فوتی‌های کرونا  گفت: بیش از چهار هزار بیمار کرونایی در آذربایجان شرقی فوت کردند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۶۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: این رقم نسبت به بیشترین بستری ها که در پیک سوم در آبان ماه سال گذشته تجربه کردیم هشت درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری شدند که بیشترین رقم در میزان بستری های روزانه در سال جاری است.

دکتر صومی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

آمار فوتی‌های کرونا

وی ادامه داد: ۳۰۴ بیمار بستری در مراکز درمانی استان در بخش های ویژه به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند که هر لحظه ممکن است دچار مشکل شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در یک ماه گذشته ۶ هزار و ۱۱ نفر بیمار کرونایی در استان شناسایی و ۲۶۹ نفر فوت شدند.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد بستری های کرونایی در استان فوت کرده اند، ادامه داد: پیش بینی می شود شیب صعودی بیماری در ۲ هفته اول اردیبهشت ادامه داشته باشد و امیدواریم با افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله اجتماعی وضعیت بهتر شود.

دکتر صومی با بیان اینکه هشت هزار تخت فعال در استان وجود دارد، افزود: در شرایط خاص چهار هزار تخت می توان به بیماران کرونایی اختصاص داد .

وی اظهار کرد: بیماران کرونایی به شدت نیازمند دستگاه اکسیژن هستند که از این چهار هزار تخت فقط ۲ هزار و ۵۰۰ تخت جوابگوی نیازمندان به اکسیژن است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص میزان واکسیناسیون گروه اول نیز گفت: تا به امروز ۴۱هزار و ۵۳۶ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

در خصوص آمار فوتی‌های کرونا بیشتر بخوانید:

آخرین آمار فوتی‌های کرونا در کشور/شناسایی ۲۴ هزار بیمار جدید

افزایش موارد فوتی‌های کرونا و شهرهای نارنجی در آذربایجان شرقی