اخبار برگزیده » پیشخوان اخبار » گفتگو » ورزش » ورزش های آبی
کد خبر : 199106
چهارشنبه - ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲

شکول: من استخدام پله و سالن‌های شهرداری تبریز شدم!/ مالک تیمم یک‌بار هم به تماس و پیامک‌های من جواب نداد

سرمربی تیم منحل شده شیرجه شهرداری تبریز با انتقاد از عدم پاسخگویی مدیران شهرداری بابت پرداخت مطالبات چندین ساله این تیم، گفت: هیچ جوابی از مدیران نگرفتیم، به‌طوری که من استخدام پله و سالن‌های شهرداری شدم.

شکول: من استخدام پله و سالن‌های شهرداری تبریز شدم!/ مالک تیمم یک‌بار هم به تماس و پیامک‌های من جواب نداد

به گزارش ترجمان صبح، انحلال باشگاه شهرداری تبریز ضربه بسیار سنگینی برای ورزش آذربایجان و تبریز بود. باشگاهی که عملکرد بسیار قابل قبولی در تیمداری رشته‌هایی همچون والیبال، بسکتبال، دوچرخه‌سواری، شیرجه، شطرنج و… داشت و انحلال این باشگاه اتفاقی بسیار تعجب‌برانگیز بود.

اما در این بین قهرمانی‌های متعدد تیم شیرجه شهرداری تبریز شاید بهترین تیم در تاریخ ورزش آذربایجان باشد که توانست برای ۷ بار پیاپی قهرمان لیگ برتر ایران شود. تیمی که در سکوت رسانه‌ای استانی بهترین مقام‌های کشوری، آسیایی و بین‌المللی را کسب کرد. (اینجا بخوانید)

۷ دوره قهرمان لیگ برتر شدیم اما مطالباتمان را دریافت نکردیم

در این خصوص محمدرضا شکول سرمربی سابق تیم منحل شده شیرجه شهرداری تبریز در گفت‌وگو با ترجمان صبح در خصوص هزینه‌ تیمداری در شیرجه اظهار داشت: ما در تیم شیرجه شهرداری تبریز مجموعا ۱۰ نفر بودیم و در سال ۹۵ و ۹۶ مجموع مطالبات ما ۱۷۰ میلیون تومان بود. مطالبات بازیکنان، کادرفنی، هزینه سفر و اقامت و… مجموعا ۱۷۰ میلیون تومان بود.

وی ادامه داد: نازل‌ترین قراردادها در باشگاه شهرداری تبریز را ما داشتیم و از طرفی دیگر بهترین نتایج تاریخ ورزش تبریز و آذربایجان را هم ما کسب عنوان کردیم. ما ۷ دوره قهرمان لیگ برتر شدیم و بیش از ۵۰ مدال آسیایی و بین‌المللی کسب کردیم که در تاریخ ورزش ایران هم شاید تیمی نتواند چنین عنوانی کسب کند. ما مظلوم‌ترین تیم شهرداری تبریز بودیم.

من استخدام پله‌ و سالن‌های شهرداری تبریز شدم!

سرمربی سابق تیم شیرجه شهرداری تبریز با بیان اینکه تابدین لحظه نتوانسته است مطالبات بازیکنانش را از شهرداری دریافت کند، گفت: واقعیت موضوع من دیگر خسته شدم و نزدیک ۵ سال است که من استخدام پله‌ها و پشت درب مدیران ارشد شهرداری تبریز شدم.

بیشتر بخوانید؛
بناکار: شورای شهر زحمات چندین ساله برخی را هدر داد/ هیچ سازمان یا ارگانی از والیبال حمایت نکرد

شکول افزود: به معنی واقعی من دیگر طاقتم طاق شده است. بارها با شخص شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران ورزشی مجموعه شهرداری صحبت کردم اما واقعا دیگر خسته شدم. ما نتوانستیم با این هزینه اندک و کسب افتخار برای شهرمان پول اندک خود را از شهرداری بگیریم اما تیم‌های میلیاردی باشگاه توانستند مطالبات خود را دریافت کنند.

وی عنوان داشت: ما اگر ۴،۵ سال پیش مطالبات خود را دریافت می‌کردیم شاید می‌توانستیم به یکی از زخم‌های زندگی خود بزنیم اما همان پول الآن شاید دیگر ارزشی نداشته باشد و با پول دریافتی‌های ۱۰ نفر از اعضای تیم، شاید فقط بتوانیم یک ماشین متوسط ایرانی خرید کنیم. ببینید کار به جایی رسید که برای چنین مبلغ اندکی ما مجبور شدیم تخفیف دهیم!

سرمربی سابق تیم شیرجه شهرداری اظهار داشت: ظاهرا مدتی قبل در شورای عالی شهرداری تبریز مصوب شده است که باشگاه شهرداری زیر نظر سازمان فرهنگی فعالیت کند که مدیران این مجموعه به ما عنوان کردند که در این صورت شاید بتوانیم مطالبات خود را دریافت کنیم. البته ماه‌ها است که ما منتظریم چنین مصوبه‌ای هستیم و شاید دیگر هیچ امیدی نداریم.

ما هیچ خیری از ورزش همگانی شورای شهر ندیدیم

محمدرضا شکول با انتقاد از عملکرد اعضای شورای شهر تبریز، گفت: اعضای شورای شهر به نام اشاعه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی را کاملا حذف کردند. من به عنوان یک مربی ورزشی در این چندین سال هیچ اتفاق خاصی از بابت ورزش همگانی ندیدم.

وی ادامه داد: در همین اعضای شورای شهرمان، برخی اعضا افراد متخصص ورزشی هستند و به خوبی می‌دانند که تیم‌هایی مثل شیرجه که مدال‌آور هستند و می‌توانند برای شهرمان افتخار کسب کنند، هزینه آنچنانی از بابت تیمداری ندارند و واقعا حیف است که شهرداری حمایتی در این خصوص انجام ندهد.

بیشتر بخوانید؛
صفرزاده: عملکرد شورای شهر تبریز اصلا جالب نبود/ ۳ سال است نتوانستیم ریالی از شهرداری بگیریم

وی گفت: مجتبی ولی‌پور در تاریخ ورزش‌های آبی کشور برای ایرانمان تاریخ‌سازی کرده است. مجتبی بیش از ۳۰ مدال آسیایی و بین‌المللی دارد و وی رکورددار و اسطوره ورزش شیرجه است که این اتفاق برای نخستین بار در کشور رخ داد.

مالک تیمم یک‌بار هم به تماس و پیامک‌های من جواب نداد!

سرمربی سابق تیم شیرجه شهرداری در پاسخ به این سوال که «آیا هیچ سازمان، ارگان یا صنعت دیگری از شیرجه حمایت کرد یا نه» اظهار داشت: بعد از انحلال تیم شهرداری تبریز به همت یکی از اعضای شورای شهر، یک کارخانه تولید درب و پنجره از تیم ما حمایت کرد و با پرداخت مبلغی باعث شد تا ما بتوانیم در لیگ برتر شرکت کنیم و حتی توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

محمدرضا شکول عنوان داشت: بعد از قهرمانی متاسفانه حتی یک بار هم نتوانستم مالک این مجموعه را ببینم و به تماس یا پیام‌های بنده نیز اصلا جواب ندادند و مدت‌ها هم پشت دفتر مالک مجموعه بودم اما جوابی نگرفتم. دقیقا در همان سال شیرجه‌روهای این تیم توانستند ۵ مدال آسیایی کسب کنند اما هیچ قراردادی با بازیکنان تیم ما بسته نشد و همانند شهرداری ما از این کارخانه نیز قطع امید کردیم.

وی در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: دیگر نمی‌دانم که چه چیزی بگویم، چون واقعا خسته شدم و دیگر توان پیگیری ندارم. هرچند خیلی خیلی کم اما امیدوارم یک روز مطالبات ما پرداخت شود و شهرداری یا یک مجموعه دیگر از تیم‌های قهرمانی کم هزینه حمایت کنند. شیرجه از جمله تیم‌هایی است که با اندک هزینه می‌توان در لیگ برتر تیمداری کرد و گونی گونی برای ورزش تبریز و آذربایجان مدال کسب کرد.