آموزش و پرورش » استان های شمالغرب » پیشخوان اخبار
کد خبر : 199557
دوشنبه - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵

ساخت ۶۳ مدرسه در مناطق محروم آذربایجان شرقی

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) آذربایجان شرقی از ساخت ۶۳ مدرسه در مناطق محروم استان خبر داد.

ساخت ۶۳ مدرسه در مناطق محروم آذربایجان شرقی

به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، مصباح ربانی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان هشترود در خصوص ساخت مدرسه در مناطق محروم گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب بنیاد برکت با تخصیص اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی ۵۳۰۰ شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: طی سالجاری در ۱۴ شهر آذربایجان شرقی به اندازه ۲۰۰ میلیارد تومان کارهای عام المنفعه انجام خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: بنیاد برکت در طی پنج مرحله به اندازه ۵۰ میلیارد تومان بسته‌های معیشتی در اختیار مردم متضرر شده از کرونا قرار داده است.

مهاجرت ۴۰۰۰ نفر از هشترود طی ۵ سال گذشته 

فرماندار هشترود نیز در این جلسه گفت: متاسفانه طی پنج سال گذشته تعداد ۴۰۰۰ نفر به خاطر بیکاری از این شهرستان مهاجرت کرده‌اند اما متاسفانه در جایی منعکس نشده تا بنیاد برکت کاری برای رفع بیکاری انجام دهد.

امین امینیان با بیان این‌که هشترود، نزدیک به ۲۵ درصد بیکار دارد، خاطر نشان کرد: باید منابع ملی کشور در راستای توازن منطقه‌ای تقسیم شود و هشترود نیز از این مورد بهره مند شود.

وی افزود: بنیاد برکت در باب مدرسه سازی در هشترود کار آنچنانی انجام نداده و فقط یک مدرسه در یکی از روستاهای بخش مرکزی احداث کرده است.

وی ادامه داد: نزدیک به یک درصد از مدارس کانکسی کشور در شهرستان هشترود است که همت و اقدامات اساسی بنیاد برکت برای بهسازی ۷۴ مدرسه شهرستان را می‌طلبد.

*

جامعه خیرین مدرسه‌ساز ایران یک نهاد غیردولتی در ایران است که با هدف ساختن مدرسه‌های جدید و نیز بازسازی، بهسازی و تجهیز مدارس موجود در این کشور بنا نهاده شده‌است. اعضای این نهاد مردمی از خیرین مناطق گوناگون ایران هستند. این انجمن به عنوان بازوی مردمی سازمان نوسازی مدارس ایران، تاکنون دهها هزارمدرسه وکلاس درس در شهرها و روستاهای سراسر ایران ساخته شده‌است. بزرگ ترین مدرسه ساز ایران محمد علی مجد زاده با سابقه فرهنگی هستند که پیرو خط بودند و یک یک بچه ها را دوست داشتند.