استان های شمالغرب » پیشخوان اخبار » فوتبال و فوتسال » ورزش
کد خبر : 200104
پنجشنبه - ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸

شمس: مدیریت مس سونگون واقعاً بی‌نظیر بوده است

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران معتقد است مدیریت باشگاه مس سونگون ورزقان باید برای سایر باشگاه‌های لیگ برتری الگو باشد.

شمس: مدیریت مس سونگون واقعاً بی‌نظیر بوده است

به گزارش ترجمان صبح، حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی فوتسال کشورمان در حاشیه مراسم اهدای جام قهرمانی لیگ برتر فوتسال کشور به تیم مس سونگون ورزقان اظهار داشت: وقتی تیمی یک سال یا دو سال قهرمان می‌شود، می‌توانیم بگوییم که حوادث در آن دخیل بوده اما وقتی این اتفاق برای بار سوم و چهارم اتفاق می‌افتد، باید بگوییم که مدیریت مس واقعاً بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: اگرچه شاید این تیم مثل بقیه تیم‌ها زیاد خرج نکرده باشد اما هزینه‌ها و پرداخت پول بچه‌هایشان به‌موقع بوده است. فکر می‌کنم این مدیریت باید الگویی برای همه تیم‌های فوتسال کشور باشد چرا که بر اساس برنامه‌ریزی‌هایشان مس سونگون برای چهار سال متوالی به عنوان تیمی شهرستانی می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال کشورمان در خصوص تغییرات اخیر مدیریتی در فوتسال کشور گفت: چون گوش شنوایی وجود ندارد و از انتقاد ناراحت می‌شوند، نمی‌توانم چیز خاصی بگویم. امیدوار هستم روزی برسد و رئیس فدراسیونی پیدا شود که فوتسال را به دست فوتسالی‌ها اداره کند نه به دست رفقایش، این آرزوی من است.

شمس در خصوص اینکه آیا چهار دوره قهرمانی مس سونگون می‌تواند باعث بی‌انگیزگی سایر تیم‌ها شود یا خیر، خاطرنشان کرد: این موضوع به هیچ عنوان نمی‌تواند اثر منفی بگذارد بلکه انگیزه‌ها هم بیشتر شده است. شما دیدید که امسال کراپ با بودجه‌ای بسیار وحشتناک آمد، گیتی پسند وحید شمسایی را آورد و بودجه‌ای کلان داشت. تیم‌های سن ایچ و فرش آرای مشهد هم انگیزه زیادی داشتند. بنابراین نه‌تنها انگیزه‌ها از بین نرفته، بلکه تیم‌ها می‌آیند که با مس رقابت کنند.

بیشتر بخوانید؛
پوکر مس سونگون در قهرمانی با هت‌تریک کاپیتان فخیم

وی با اشاره به آمادگی فرهاد فخیم، کاپیتان تیم فوتسال مس سونگون اظهار داشت: اگر می‌گوییم سید جلال حسینی در فوتبال الگو بوده و سالم زندگی می‌کند و به خاطر همین عملکرد خوب و بازی‌هایش ادامه دارد، باید بگویم که فرهاد فخیم هم در فوتسال همین نقش را دارد.

شمس ادامه داد: در حالی که فرهاد فخیم شاید در سن بالای ۳۵ قرار دارد، آن‌قدر خوب بازی می‌کند و عامل مؤثر در قهرمانی است که در بازی فینال از ۷ گل ۳ گل را به ثمر می‌رساند. می نمی‌دانم چه علتی دارد که این بازیکن به تیم ملی دعوت نمی‌شود. فکر می‌کنم فخیم بهترین بازیکن کشور است و هر کس که در فوتسال دستی بر آتش دارد، به این مسئله اذعان می‌کند که فرهاد فخیم بهترین بازیکن حال حاضر ایران است.

وی افزود: امیدوارم مربیان تیم ملی حق فخیم را به او بدهند تا بتواند در آخرین جام جهانی که امکان حضورش وجود دارد، شرکت کند. فکر می‌کنم فرهاد فخیم باید به تیم ملی دعوت شود و آنجا هم بتواند مثل باشگاهش بدرخشد.

نوع برگزاری فعلی لیگ به خاطر شیوع ویروس کرونا است و با عادی شدن شرایط فکر می‌کنم بهتر است مسابقات مثل سال‌های قبل برگزار شود. به نظر من لیگ ایران فرصت این را دارد که ۱۶ تیمی شود و تعداد مسابقات به ۳۰ بازی برسد. البته بایستی کارشناسان در این خصوص نظر بدهند.