اجتماعی » سیاسی
کد خبر : 24128
یکشنبه - 3 اردیبهشت 1396 - 10:34
یک نماینده مجلس شورای اسلامی خبر داد

بنا به گفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی سه میلیون و ۲۰۰هزار بیکار در کشور وجود دارد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی برای بررسی وضعیت اشتغال گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد سه میلیون و۲۰۰ هزار بیکار در کشور وجود دارد. به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی آخرین […]

بنا به گفته وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی سه میلیون و ۲۰۰هزار بیکار در کشور وجود دارد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی برای بررسی وضعیت اشتغال گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد سه میلیون و۲۰۰ هزار بیکار در کشور وجود دارد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی آخرین وضعیت اشتغال امروز برگزار شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگاران  در خصوص جزئیات این جلسه اظهار داشت: آقای وزیر در این جلسه چالش هایی را مطرح کرد که با توجه به این چالش ها نمی توان مشکلات را حل کرد.

وی گفت: آقای ربیعی رقم بیکاری را سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد که این رقم برخلاف واقعیاتی است که نمایندگان در حوزه های انتخابی شان می بینند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: طبق گزارش آقای ربیعی، در چشم انداز سال ۱۴۰۰، باید ۳۱میلیون و ۲۰۰ هزار شغل داشته باشیم که الان ۲۲ میلیون و  ۵۰۰ شغل داریم. وزیر تعاون معتقد بود که اگر هر سال ۱ میلیون شغل ایجاد کنیم تا سال ۱۴۰۰ همین نرخ بیکاری ادامه خواهد داشت و کاهش نخواهد یافت.

وی افزود: در ادامه کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش ها گزارشی از وضعیت اشتغال در کشور ارائه داد و انتقادات جدی در مورد عدم وجود متولی برای رصد وضعیت اشتغال کشور بیان کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: پس از آقای جلالی، سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی صحبت خواهد کرد. پس از آن نیز ۵ نفر از نمایندگان به قید قرعه برای بیان نظرات خود انتخاب شدند تا صحبت کنند.

مهر