اجتماعی » استان های شمالغرب » عمرانی
کد خبر : 25079
یکشنبه - 10 اردیبهشت 1396 - 15:34
شورای اسلامی شهر تبریز

تسهیلات حمایتی شهرداری تبریز برای بافت حاشیه نشین

شورای اسلامی شهر تبریز با تامین، پرداخت و کارسازی ۲۰ میلیون تومانی برای آپارتمان‌های جایگزین بافت حاشیه نشین خلیل آباد موافقت کرد. به گزارشپایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، جلسه صبح یکشنبه شورای اسلامی شهر تبریز اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با تامین، پرداخت و کارسازی برای هر یک از خانواده های واجد شرایط واقع در […]

تسهیلات حمایتی شهرداری تبریز برای بافت حاشیه نشین
شورای اسلامی شهر تبریز با تامین، پرداخت و کارسازی ۲۰ میلیون تومانی برای آپارتمان‌های جایگزین بافت حاشیه نشین خلیل آباد موافقت کرد.
به گزارشپایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، جلسه صبح یکشنبه شورای اسلامی شهر تبریز اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با تامین، پرداخت و کارسازی برای هر یک از خانواده های واجد شرایط واقع در مجاورت پروژه ۱۷۱ واحدی واقع در ارم موافقت کردند.
همچنین اعضای شورای شهر تبریز رای موافق خود را نسبت به پرداخت وام با اقساط ۳۶ ماهه با کارمزد مصوب شورای شهر برای وصول مازاد مبلغ باقی مانده پس از اعمال تهاتر اعلام کردند.
گفتنی است در راستای جابجایی سکونت گاههای غیر رسمی در سطح شهر،  شهرداری با اجرای پروژه های عمرانی و مسیر گشایی و پارک در خصص بهسازی و ساماندهی این مناطق قدم برداشته است.
شهرداری تبریز با همکاری شرکت توسه و عمران آذربایجان بر اساس مصوبه ستاد بازآفرینی فضای شهری که در خصوص حاشیه نشینی مهم ترین رکن در استان محسوب می شود،  در منطقه خلیل آباد مکانی را برای احداث آپارتمان و جابجایی ساکنین بافت های غیر استاندارد و پرخطر حاشیه نشین در آن منطقه شروع و به اتمام رسانده است.
این گام عملی شهرداری تبریز برای حل معضل حاشیه نشینی بعد از طی مراحل قانونی در دل مناطق حاشیه نشین و پر خطر یکی از راهکارهای حل مشکل مناطق حاشیه نشین و کمک به اقشار آسیب پذیر ساکن در این مناطق محسوب می‌شود.
ایسنا