اجتماعی » استان های شمالغرب » علم و فن‌آوری
کد خبر : 37119
شنبه - 21 مرداد 1396 - 16:27

نامه جمعی دانشگاهیان به دکتر روحانی در حمایت از سبحان‌اللهی برای تصدی وزارت علوم

جمعی از اساتید دانشگاه‌های کشور در حمایت از محمدعلی سبحان اللهی برای تصدی پست وزارت علوم ، به رئیس جمهور نامه نوشتند .

نامه جمعی دانشگاهیان به دکتر روحانی در حمایت از سبحان‌اللهی برای تصدی وزارت علوم

به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است :
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و آرزوی توفیق در تحقق آرمان های تاریخی ملت ایران و اعتلای کشور، چنان چه استحضار دارید، جایگاه پر اهمیت دانشگاه به عنوان نهاد علمی و فکری مرجع در کشور و تاثیر تعیین کننده آن در جهت دهی به تحولات علمی، فرهنگی و سیاسی ایجاب می کند تا شخصیتی توانا، کارآمد و مورد تایید و حمایت جامعه دانشگاهی برای تصدی منصب وزارت برگزیده شود تا بتواند با جلب همکاری گسترده دانشگاهیان، انتخاب مدیران شایسته، ایجاد فضای فکری و علمی سالم و سرزنده، و پایان بخشیدن به فضای سرد و یاس آلود محیط های علمی، بذر امیدی را که با انتخاب مجدد حضرت عالی در دل ها جوانه زده است، به برگ و بار بنشاند .

ما امضا کنندگان ذیل، جمعی از فعالین ستاد های انتخاباتی آن جناب و اعضای هیات علمی دانشگاه ها، امید آن داشتیم که با توجه به ضرورت های ایجاد تحول در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و زیرمجموعه های آن انتخاب شخصیت های توانمندی نظیر آقایان دکتر توفیقی، دکتر فرجی دانا و دکتر میلی منفرد می تواند گره از کار فروبسته دانشگاه ها بگشاید و در تحقق برنامه های دولت و اهداف حضرتعالی سهم ارزنده ای داشته باشد .

حال که به هر علت وزارت علوم از خدمات آن بزرگواران محروم مانده است، جای آن دارد که با عنایت به شخصیت و سوابق درخشان جناب آقای دکتر محمدعلی سبحان الهی در خدمت به انقلاب و کشور و تجربیات مدیریتی در سطوح عالی، ایشان برای تصدی این مسوولیت برگزیده شوند .

براین باوریم که انتخاب ایشان به این سمت موجب دلگرمی دانشگاهیان و بازگشت امید و نشاط به فضای افسرده ی دانشگاه ها خواهد بود .

در پایان، ضمن اعتذار از تصدیع، بار دیگر از درگاه خداوند متعال توفیق خدمت برای حضرت عالی را خواستاریم.

بر اساس این گزارش، محمدعلی سبحان الهی در چهار دوره (اول تا چهارم) مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بوده و از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ به عنوان استاندار آذربایجان شرقی مشغول خدمت بوده است.