اجتماعی » اخبار فوری » استان های شمالغرب » فوتبال و فوتسال » کشوری » گزارش‌ » ورزش
کد خبر : 42608
شنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۲
پرونده اختصاصی ترجمان صبح؛

روحانی تراکتوری محروم از حضور در ورزشگاه/ عباسپور: اجازه بدهند در استادیوم حضور یابم

روحانی هوادار تراکتورسازی در بازی این هفته این تیم مقابل سیاه جامگان موفق به ورود به ورزشگاه نشد.

روحانی تراکتوری محروم از حضور در ورزشگاه/ عباسپور: اجازه بدهند در استادیوم حضور یابم

به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام “بهزاد عباسپور” روحانی فوتبال دوستی که تصاویر حضورش در بازی های تراکتورسازی خیلی زود در صفحات مجازی دست به دست شد و در عرض چند هفته شاهد محبوبیت قابل توجه وی در میان جوانان فوتبال دوستی بودیم که در بازی های تراکتورسازی و صفحه اینستاگرام این روحانیِ تراکتوری علاقه وافر خود را به وی ابراز می کردند. اوج کار زمانی بود که تراکتورسازان برای بازی مقابل استقلال تهران راهی پایتخت شدند و بلافاصله پس از پایان بازی شاهد انتشار ویدیوهایی بودیم از این روحانی در حین تشویق تیم تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی بودیم که میزان محبوبیت وی در بین هواداران تراکتورسازی را به طرز قابل توجهی افزایش داد. پس از این بازی حضور بهزاد عباسپور در بازی های تراکتورسازی به اتفاقی عادی تبدیل شد و همواره شاهد حضور وی در ورزشگاهی بودیم که تک تک حاضرین در آن را عاشقان تراکتوری تشکیل می دادند که برد و باخت تیم محبوب شان حکم مرگ و زندگی را برایشان داشت.

داستان به خوبی در حال رقم خوردن بود و روز به روز شاهد بالاتر رفتن تساعدی تعداد دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام بهزاد عباسپور بودیم. پیوند جالبی بین جوانان و این روحانی جوان به وجود آمده بود و برخلاف انتظار برخی ها تمامی عکس العمل ها روی سکوهای ورزشگاه نسبت به این هوادار خاص، مثبت بود. عدد شگفت انگیز ۴۰K مقابل تعداد دنبال کنندگان بهزاد عباسپور کاملا موید همه چیز بود، چرا که این عدد خیلی بیشتر از تعداد دنبال کنندگان بسیاری از بازیکنان تیم تراکتورسازی بود! تا اینکه روز جمعه بیست و چهارم شهریور ماه ویدئویی در صفحه اینستاگرام بهزاد عباسپور به اشتراک گذاشته شد که در آن از ورود وی به ورزشگاه ممانعت به عمل آمده بود. این ویدئو در کسری از ثانیه در تمامی کانال های تلگرامی و اینستاگرامی منتسب به تیم تراکتورسازی تبریز توسط هواداران این تیم به اشتراک گذاشته شده و هجمه ای قابل توجه در این مورد شاهد بودیم که حتی کسب تساوی خانگی تراکتورسازان مقابل سیاه جامگان را نیز تحت الشعاع خود قرار داده بود.

کسب محبوبیت قابل توجه در مدتی کوتاه در بین هواداران تراکتوری که به راحتی هر کسی را به جمع خود نمی پذیرند و اتفاقی که عصر رو جمعه برای عباسپور رخ داده بود هیچ تناسبی با یکدیگر نداشتند. در ویدئوی منتشر شده، بهزاد عباسپور در حال خروج از ورزشگاه پیش از آغاز بازی بود و در حالی که متعجب از این اتفاق مشغول صحبت با ماموران نیروی انتظامی بود، عده ای از هواداران تراکتورسازی دور وی جمع شده بودند که این روحانی خطاب به آنها اظهار داشت: “شما بروید و بازی را تماشا کنید، ما که اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا نکردیم!”

به بهانه این اتفاق، بامداد روز شنبه و ساعاتی پس از بازی تراکتورسازی و سیاه جامگان سراغ بهزاد عباسپور رفته و در مورد این اتفاق با وی صحبت کردیم که ماحصل این گفت و گو را در ادامه می توانید بخوانید:

حمایت هواداران دلگرمم کرد

قبل از اینکه بخواهم در مورد هر چیز دیگر صحبت کنم بایستی ابتدا از همه هوادارانی که پس از اتفاق امروز در صفحات مجازی از من حمایت کردند تشکر کنم. واقعا حجم این حمایت ها به حدی بود که من شگفت زده شدم. آقای مجبتی ساعی، گزارشگر محبوب صدا و سیما استان آذربایجان شرقی نیز لطف داشتند و در صفحه اینستاگرامشان در این مورد و در حمایت از من پستی را منتشر کردند که جا دارد از ایشان نیز تشکر کنم.

واقعا گیج شدم؛ نمی دانم چرا مانع از حضورم شدند!

فقط می توانم بگویم که امروز واقعا گیج شدم چرا که دلیل آن را نمی دانم و هر چقدر هم خواستم که حداقل دلیل ممانعت شان را به من بگویند هیچ صحبتی در این خصوص انجام ندادند؛ فقط به من گفتند که به هیچ عنوان نمی توانم در ورزشگاه حضور پیدا کنم و بایستی آنجا را ترک کنم. من به عنوان تماشاگر عادی در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودم تا تیم تراکتورسازی را تشویق کنم و این اتفاق نمی دانم چرا برایم رخ داد.

رفتار امروز در شان روحانیت نبود

همان گونه که گفتم من همانند تمامی هواداران تراکتورسازی برای تماشای بازی و تشویق تیم محبوبم در ورزشگاه حضور پیدا کردم اما رفتاری که امروز با من شد در شان روحانیت نبود. من حدود ۴۵ دقیقه پشت در ورزشگاه منتظر ماندم ولی هیچ توفیقی حاصل نشد و در نهایت موفق به تماشای بازی از روی سکوهای ورزشگاه نشدم. ما امروز برنامه داشتیم که در بین دو نیمه در ورزشگاه نماز جماعت برپا کنیم ولی متاسفانه این فرصت به وجود نیامد که واقعا باعث تاسف است. من امروز از چند طلبه خواسته بودم که همراه من در ورزشگاه حضور پیدا کنند اما خدا را شکر می کنم که این اتفاق رخ نداد چرا که اگر آنها نیز کنار من حضور داشتند شاید اتفاقات ناگوارتری رخ می داد.

به دنبال محبوبیت نیستم

من هیچ هدفی را از حضور در ورزشگاه دنبال نمی کنم، نه دنبال محبوبیت هستم و نه چیز دیگری! هدفم از حضور در ورزشگاه بودن در کنار جوانان و تماشای بازی در کنار آنها می باشد. هدف من برای حضور در ورزشگاه ایجاد پیوند نزدیک بین روحانیت و جوانان است. پیش از بازی ها در اینستاگرام تعداد زیادی از هواداران تراکتورسازی برای من پیام می گذارند که حاج آقا حتما در ورزشگاه حضور پیدا کنید و در کنار ما حضور داشته باشید چرا که سوالاتی داریم که می خواهیم پاسخ آنها را از شما دریافت کنیم. من این گونه در پی ایجاد رابطه ای مثبت بین جوانان و روحانیت هستم و هیچ هدف دیگری ندارم.

در شهرهای دیگر به دنبال حضور روحانی ها در ورزشگاه هستند

جالب اینجاست که در شهرهای دیگر به دنبال حضور روحانی ها در ورزشگاه ها هستند اما من با هزینه شخصی و با طی کردن مسافتی طولانی برای حضور در ورزشگاه با چنین رفتارهایی مواجه می شوم که واقعا جای تاسف دارد و نمی دانم چه بگویم.

از فردا این موضوع را پیگیری می کنم

من از فردا این موضوع را پیگیری می کنم تا ببینم واقعا دلیل آن چه بوده است. با مسئولان مربوطه در ارگان های مختلف صحبت خواهم کرد و امیدوارم که شرایط به گونه ای رقم بخورد که در بازی های آینده مشکلی بابت حضور در ورزشگاه نداشته باشم.

برنامه های ویژه ای دارم و بازهم به ورزشگاه خواهم آمد

من بازهم در ورزشگاه حضور خواهم یافت چرا که هوادار تیم تراکتورسازی هستم و دوست دارم بازی های این تیم را در ورزشگاه و در کنار هواداران پرشورش تماشا کنم. برنامه های ویژه ای هم دارم که در آینده شاهد آنها خواهید بود. در بازی بعدی تراکتورسازی مقابل پدیده ما در نظر داریم تا با توجه به مصادف شدن بازی با ایام محرم در ورزشگاه برنامه های فرهنگی ویژه ای برگزار کنیم و امیدوارم که مسئولین نیز همکاری و حمایت های لازم را داشته باشند و اگر هم حمایت نمی کنند حداقل اجازه حضور در ورزشگاه را به ما بدهند.

گزارش از سعید عبدی